Hem sevindirdi hem korkuttu

Hollanda, bizim için de önem taşıyan karşılaşmada Macaristan'ı 8-1 mağlup ederek, hem Türkiye'nin işine yarayan 3 puanın sahibi oldu hem de oynadığı futbolla gelecek hafta oynanacak maç için gözdağı verdi.

Haberler 11.10.2013 - 23:57

Hem sevindirdi hem korkuttu

Türkiye, Dünya Kupası Elemeleri D Grubu maçında Estonya'yı 2-0 mağlup ederek önemli bir galibiyete imza attı.

Ancak Türkiye için bu galibiyet yeterli değildi; en önemli rakip Macaristan'ın da Hollanda'dan puan almaması gerekiyordu.

Hollanda'daki maç da Türkiye'nin istediği gibi sonuçlandı.

Grubu lider bitirmeyi önceden garantileyen Hollanda, rakibini 8-1 gibi farklı bir skorla mağlup etti ve gelecek hafta oynanacak maç için Türkiye'ye gözdağı verdi.

Hollanda'nın gollerini 16, 44 ve 53. dakikalarda Robin Van Persie, 25. dakikada Kevin Strootman, 38. dakikada Jeremain Lens, 65. dakikada Szilard Devecseri (kendi kalesine), 86. dakikada Van Der vaart ve 90'da Robben atarken, Macarlar'ın tek sayısı 47'de Balazs Dzsudzsak'tan geldi.

Dünya Kupası Finalleri kurasına seri başı olarak katılmayı hedefleyen Hollanda, Türkiye maçından 3 puan almayı istiyor.

ROMANYA AVARAJ PEŞİNDE
Grubun diğer maçı ise Andorra'da oynandı. Romanya zayıf rakibini 4 golle geçti. Romanya bu galibiyetle puanını 16'ya yükseltip, 4. sıradan 3. sıraya çıktı. Averajını da +5 yapan Romanya, Millilerimiz ile arasındaki averaj farkını 6'dan 4'e indirdi.

Milli Takımımız gruptaki son maç ında Hollanda ile oynayacak. Romanya ise Estonya'yı ağırlayacak. Biz Hollanda'yı yensek bile, Romanya aradaki 4 averaj farkını kapatıp öne geçecek derecede farklı bir galibiyet alırsa, Milli Takımımızı geride bırakacak.

Sayfa Yükleniyor...