Her eve NTV Spor!

TBWA Istanbul  reklam ajansı tarafından 3 gün 3 gecede çekilen “NTV Spor Şimdi Her Evde” adlı reklam fimi izleyenlerden büyük ilgi görüyor. Alphan Eşeli’nin yönetmenliğini yaptığı filmin görüntü yönetmeni ise Star Wars filmlerindeki performansıyla tanınan Peter Suschitzky oldu.

Haberler - Ntvspor 05.03.2010 - 11:54

Ulusal spor kanalı olarak Türk medyasındaki yerini alan NTV , 17 Mart 2008’de Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yayın hayatına başladı.

24 saat spor yayını yapan ve tematik kanallar arasında en çok izlenler arasında yer alan NTV Spor, sunucuları, ünlü yorumcuları, programları ve yayınladığı maçları ile kısa sürede sporseverlerin tutkusu haline geldi. Günün gelişen tüm spor haberlerinin yer aldığı “akıllı ekran”da, Türkiye ve Dünya liglerinde “o an” oynanan karşılaşmaların “Canlı Skor”larını veren NTV Spor, saat başı haberleri ile de gelişmelerden haberdar ediyor, ayrıntıları canlı bağlantılarla aktarıyor.

Karasal yayın ile kapsama alanı bakımından Türkiye’nin en önemli kanalları arasına giren NTV Spor aynı zamanda Digitürk 79., D-Smart 45. kanaldan, Turksat 3A uydusundan, Kablo TV S-29 bandından ve Teledünya 134. kanaldan da izlenebiliyor.

"NTV SPOR ŞİMDİ HER EVDE" FİKRİ NASIL OLUŞTU?
NTV Spor yayıncılık anlayışında futbol kadar diğer sporlara da yer vermeyi ilke edinen bir spor kanalı. Geçtiğimiz ay içerisinde kanal karasal yayına geçerek Türkiye’nin her köşesinden izlenebilmesini sağlayan bir altyapı oluşturmuştu. Bu doğrultuda TBWA/ISTANBUL ‘her türlü spor evinize geliyor’ fikri üzerinden çalışmalara başladı.

Çıkış noktası “farklı sporları temsil eden toplar ve hatta bir motorsikletin eve girmesi” olan filmi benzerlerinden ayıran ise belgesellerden aşina olduğumuz, saniyede binlerce kare çekebilen, phantom HD gold kameranın kullanılması oldu. 3 gün 3 gece süren çekimler boyunca en doğru görüntüyü elde edebilmek için onlarca ev eşyası parçalandı. Finaldeki motorsiklet sahnesinin görsel anlamda etkileyiciliğini yükseltmek için ise SuperBike Avrupa şampiyonu, gerçek cam ve fünyeler kullanıldı.

Yapımcılığını Böcek Yapım’ın üstlendiği filmin yönetmenliğini ise Alphan Eşeli yaptı. Filmin görüntü yönetmeni ise Star Wars serisindeki performansıyla tanınan Peter Suschitzky.

Bu arada ufak bir hatırlatma da yapalım: Basketbol Milli Takımızın ardından şimdi de A Milli Futbol Takımımız da NTV ve NTV Spor’da. A Milli Futbol Takımı'nın 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası yolculuğu ve 2014 Dünya Kupası Eleme Grubu maçları NTV ve NTV Spor’da...

Künye:
Reklamveren: NTV SPOR – Doğuş Yayın Grubu
Reklam Ajansı: TBWA\İSTANBUL
Yönetmen: Alphan Eşeli
Yapım Şirketi: Böcek Yapım
Müzik: Ponchielli
Post Prodüksiyon: İMAJ Post Prodüksiyon

Sayfa Yükleniyor...