"Her zaman güçlü kazanmaz"

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, Spor Toto Süper Lig'de 20 Mart Pazar günü Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçla ilgili olarak, "Bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde her zaman güçlü kazanmaz" dedi.

Haberler - Ntvspor 16.03.2016 - 22:03

"Her zaman güçlü kazanmaz"

Türkiye Futbol Adamları Derneğinin (TÜRFAD), bir otelde düzenlenen ödül töreninde basın mensuplarına açıklamada bulunan Özyalçın, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için çok üzgün olduklarını, derbinin kardeşlik havasında geçmesini istediklerini söyledi.

Cengiz Özyalçın, derbi maçların zor olduğunu dile getirerek, "Galatasaray'ın puan olarak büyük bir sorunu yok. Hoş olmayan bir yerde, bu yadsınılamaz ancak bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde her zaman güçlü kazanmaz. Ben bu maçta kazanmayı isterim. Onun ötesinde birlik ve beraberliğimizin pekişmesini ve sahada centilmence mücadele olmasını isterim. Fenerbahçe'nin yöneticilerini kendi evimizde gibi karşılamak istiyoruz. Türk kamuoyunun bunu bilmesini isterim. Her takımı ağırlıyoruz, Fenerbahçe'yi de ağırlayacağız. İnşallah sahada dostluk ve kardeşlik içinde oynanan ve hak edenin kazanacağı bir maç olacak" dedi.

Özyalçın, taraftarların derbiyi birlikte izleme isteğiyle ilgili olarak, "Dilekler başka, yasaların getireceği yükümlülükler başka. O nedenle biraz beklemeyi uygun görüyorum. Takımlara ve özellikle Galatasaraylı sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...