Herkes bu davayı bekliyor

PFDK tarafından küme düşürülmesine karar verilen Ankaraspor'un durumu bugün yapılacak Tahkim Kurulu'nun duruşmalı toplantısında kesinlik kazanacak.

29.09.2009 - 11:48

Herkes bu davayı bekliyor

İSTANBUL - Futbol kamuoyu, Tahkim Kurulu'nun Ankaraspor ile ilgili vereceği kararı merakla bekliyor. Ankaraspor'un başvurusu üzerine bugün toplanacak olan Tahkim Kurulu, yapacağı duruşmalı toplantının ardından başkent ekibinin kaderini belirleyecek.

Tahkim Kurulu bugün ya Ankaraspor'un cezasını onayacak ya da tedbiri kaldrıp maçlarını oynamasına izin verecek. Kurul daha önce PFDK'nın Kayserispor-Ankaraspor maçına koyduğu tedbiri onamıştı. Daha önce verilen karar, bugün de benzer bir kararın çıkması beklentisini doğurdu.

Bu arada Ankaraspor konusunda verilecek karar, Turkcell Süper Lig'deki tüm takımlar kadar, Bank Asya Birinci Lig'de mücadele eden kulüpleri de ilgilendiriyor. Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun verdiği Ankaraspor'un küme düşürülmesi kararını onarsa, Turkcell Süper Lig sezonu 17 takımla tamamlayacak, sezon sonunda Bank Asya Birinci Lig'e 2 takım daha düşecek.

ANKARAGÜCÜ KONGRESİNİN İPTALİ İSTENİYOR
Kulislerde Makine Kimya Endüstrisi'nin açtığı davanın Ahmet Gökçek ve yeni yönetimini rahatsız ettiği ifade edildi. 30 Ağustos'taki kongrede Ankaragücü Kulübü'ne üye yapılan 400 kişinin yanı sıra, Makine Kimya Endüstrisi Müdürlüğü, kulübün eski sahibi olarak 146 üyelerinin de kongre üyesi yapılması önerisinde bulunmuştu. Bu öneri kabul edilmediği için Makine Kimya Endüstrisi Müdürlüğü, dava açarak yapılan olağanüstü kongrenin iptalini istedi.

30 Ağustos'ta yapılan Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu sonrası, yeni yönetimin kongre tutanaklarını en geç 1 ay içinde Dernekler Masası'na teslim etmesi gerekiyordu. Ankaragücü Yönetimi, sürenin dolmasına 1 gün kala Ankara Valiliği Dernekler Masası'na kongre tutanaklarını teslim ederek, kulislerde konuşulan istifa kararının aksine göreve devam kararını aldıklarını gösterdi.

ANKARAGÜCÜ'NDE ÖDEME KRİZİ
Bu arada Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından küme düşürülmesine karar verilen Ankarasporlu futbolculara alacaklarının bir kısmının ödenmesi, Ankaragücü Kulübü çalışanları ile futbolcularına ise söz verilen tarihte ödeme yapılmaması başka bir sıkıntıya neden oldu. Ankaragücü futbolcularının ve kulüp çalışanlarının sıkıntılarını dile getirmesinin ardından, eski yönetim kurulu üyeleriyle, Ahmet Gökçek ve yeni yöneticiler arasında sert tartışmaların yaşandığı iddia edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...