Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 3-2 kazandıkları Hacettepe maçının, kendilerine dikkat etmeleri gereken hususları gösterdiğini söyledi.

Mustafa Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan antrenman sırasında basın mensuplarıyla kısa süreli sohbet etti.

İlk olarak Hacettepe ile oynadıkları maça değinen Denizli, 2-0 öne geçmeleri ve daha sonra problem yaşamalarıyla ilgili, ''Düşünce olarak rahatladık. Bundan dolayı da sıkıntı yaşadık. Maçı kafamızda erken bitirdik'' dedi.

Hacettepe maçının kendilerine bazı şeyleri de gösterdiğini anlatan Denizli, ''Hacettepe karşılaşması bu yolda dikkat etmemiz gereken hususları bize gösterdi. Bu nedenle de çok önemliydi'' diye konuştu.

Erkan Zengin gibi bazı oyuncuların son zamanlarda fazla forma şansı bulamamalarıyla ilgili bir soruya Denizli, ''Elimizde çok iyi bir kadro var. Futbolcularımın aldıkları süre değil, işlevleri önemli. Bu yolda tüm futbolcularımızdan faydalanacağız. Belki de en çok konuşulan, en az görev alan oyuncumuz olacak. Futbolcularımın hepsi Beşiktaş'ın şampiyonluk yolundaki mücadelesinde görev yapacak'' diye yanıt verdi.

Ligin çok zorlu geçtiğini ifade eden Denizli, ''Şampiyonluk yarışı içinde olan takımların yanı sıra bunların iki katı kadar da küme düşme mücadelesi veren ekipler var. Bu da ligin zorlu geçmesini sağlıyor. Tablo çok değişken, puan farkları da birbirine çok yakın'' dedi.

Denizli, Hacettepe maçında zaman zaman defans kurgusunda hatalar yapıldığının hatırlatılması üzerine de ''Ben takımımdan memnunum'' ifadesini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, şampiyonluk yolundaki rakiplerle ilgili sorulara ise yanıt vermedi.