Heyecan artıyor

NBA şampiyonunu belirleyecek olan final serisi bu geceki ilk maçla başlıyor. Maç öncesi her iki takımdan da iddialı demeçler geldi.

Ntvspor 04.06.2009 - 10:53

Heyecan artıyor

Orlando Magic ve Los Angeles Lakers'ı karşı karşıya getirecek final serisi öncesinde her iki takımın antrenör ve oyuncuları bir basın toplantısı düzenlediler.

Doğu şampiyonu Orlando'nun antrenörü Stan Van Gundy, farklı bir sistemde oynadıklarını söylerken, bu tarzda oynamaya devam edeceklerini belirterek, "Oyun tarzımız hakkındaki eleştirileri duyuyorum. hücumda ne yaptığınız bence kadro yapınızla alakalı. Ben kadroma bakıyorum ve oynadığımız basketbolun bizim için en iyisi olduğunu görüyorum. Ancak ‘NBA'de kazanmak için bu tarzda oynamak gerekir’ diyemeyiz. Bence herkes herkes kazanmak için kendi kadrosuna uygun bir sistem belirlemeli. Finali kazanıp kazanmayacağımızı bilemem, ancak biz kendi tarzımızla buraya kadar geldik" dedi.

Orlando'ya karşı normal sezonda iki maç kaybeden Los Angeles Lakers'ın antrenörü Phil Jackson ise, dört ayda çok şey değiştiğini kaydederek, "Orlando bizi normal sezonda iki kez mağlup etti. Bu yüzden onlara çok büyük saygımız var. Bize karşı iki maçta da çok iyi oynamışlardı. Ancak o maçların üzerinden dört ay geçti. Şartlar değişti. Bizde de, onlarda da farklı rotasyonlar var" diye konuştu.

1995'ten bu yana ilk kez finale kalan Orlando Magıc'te, süper yıldız Dwight Howard ise takımın üzerinde bir baskı olmadığını vurgulayarak, "Bence finale kaldık havasına girmedik. Şampiyonluk takımımız ve şehrimiz için çok önemli. Bizim için hedef finale kalmak değil, iyi bir takım olduğumuzu göstermek. Orlando Magic harika basketbol oynayan bir takım. Sadece sahaya çıkıp basketbolumuzu oynamak ve eğlenmek istiyoruz" dedi.

Kişisel olarak iyi bir yıl geçirdiğini söyleyen Kobe Bryant da, şampiyonluk yüzüğünü kazanmak istediğini belirtirken, "Çok iyi bir yıl geçirdim. Olimpiyatta altın madalya kazanmak, geçen sezon finale kalıp MVP ödülünü almak ve harika bir sezon geçirmek benim için önemliydi. Şimdi önümde final serisi var ve bir şampiyonluk daha kazanmak istiyorum. Kazanamazsak daha çok çalışıp bir dahaki sefere yüzüğü takmak istiyorum" şeklinde konuştu.

Los Angeles Lakers ve Orlando Magic'i karşı karşıya getirecek NBA Final Serisi ilk maçı bu gece 04:00’te NTV’den naklen yayınlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...