Advocaat: Hiçbir bahanesi olamaz!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat: Takımdaki herkes ne yapması gerektiğini biliyor. Yapmamız gereken şeyde basit: UEFA Avrupa Ligi'nde olmak. Evet, takıma yeni geldik ama Avrupa Ligi'nde olmamanın hiçbir bahanesi olamaz.

Haberler - Ntvspor 17.08.2016 - 16:30 | Son Güncelleme : 17.08.2016 - 16:33

Advocaat: Hiçbir bahanesi olamaz!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Grasshoppers ile yapacakları ilk maç öncesinde basın toplantısı düzenledi. Kaptan Volkan Demirel ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Hollandalı teknik adam hem Grasshoppers maçı hem de Fenerbahçe'deki planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Grasshoppers karşılaşmasında taraftarların desteğine ihtiyaçları olduğunu belirten Advocaat "Umarım yarın taraftarlarımız stada gelir ve bizi destekler. Onların desteğine ihtiyacımız var. Fenerbahçe'deki birçok oyuncuyu tanıyorum. Onlarla dünkü idmanda da konuştum. Herkes ne yapması gerektiğini biliyor. Yapmamız gereken şey de basit: UEFA Avrupa Ligi'nde olmak. Evet, takıma yeni geldik ama Avrupa Ligi'nde olmamanın hiçbir bahanesi olamaz. Benim için en önemli maç, hemen önünüzdeki maçtır. Rakip analiziyle ilgili elimde bilgiler var. Ama ben kendi takımımdan bahsetmeyi ve ona odaklanmayı severim. Grasshoppers kontratak oynayan bir takım. Ama biz kendi sahamızda oynayacağız. Bu da bizim için avantaj olmalı" dedi.

ADVOCAAT'IN İMZA TÖRENİ

Çalıştırdığı takımlarda hücum futbolu oynatmayı sevdiğinin altını çizen Dick Advocaat "Hücum futbolu oynamak istiyoruz. Top bizdeyken gol atmaya gidelim ve nasıl oynayacağımıza biz karar verelim. Futboldaki en önemli konu organizasyondur. Bunun üstüne de bireysel yetenekleri katarsak iyi bir takım oluruz. Bu sezon önemli bir sozun. Bu sezonun önemini bilmeliyiz. Bunu göstermezsek o zaman sorunlar başlar" ifadesini kullandı.

"TAKIMIN SİSTEMİNE UYAN İSİMLER SAHADA OLACAK"

Robin van Persie ilgili gelen soruyu yanıtlayan Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü "Kadroda birçok ünlü futbolcumuz var, yanımdaki kaptanımız gibi... Robin van Persie de herkes gibi takımın önemli bir parçası. Bireysel isimler üzerine konuşmak tarzım değil; takımı düşünmeliyiz. Takımın sistemine en iyi karşılık verecek isimler sahada olacak. İsim ne olursa olsun, kadro yaparken takımın ihtiyacına göre karar vereceğiz. Ama Robin'in takımda olmasından dolayı mutluyum" diye konuştu.

Grasshoppers maçında favorinin hangi takım olduğunu konusunda da konuşan Dick Advocaat "Ben Fenerbahçe'nin teknik direktörüyüm. Benim için Fenerbahçe favori olmalı. Avrupa'da her şey mümkün. Bana göre favori biziz ve kazanmak zorundayız" dedi.

VOLDAN DEMİREL: BABACAN, SEVECEN VE TECRÜBELİ

Volkan Demirel ise "Hayatta bazı değişiklikler güzellikler katabilir. Babacan, sevecen ve tecrübeli. Biz onun gelmesinden dolayı çok mutluyuz. O da bizimle çalışacağı için mutlu. Mutluluğun olduğu yerde başarılar gelir. Biz takım olarak 10 gündür iyi çalışıyoruz. Tam anlamıyla hazırız. Seyircimizin desteğine ihtiyacımız var. Onların gücünü hissedersek istenilen sonuçları alırız" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...