Fikret Orman: Hiçbir maç oynamadan kazanılmıyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, UEFA Avrupa Ligi H Grubu'nda yarın Arnavutluk'un Skenderbeu takımıyla deplasmanda yapacakları karşılaşmayı kazanmayı hedeflediklerini söyledi.

Ntvspor 16.09.2015 - 13:07

Fikret Orman: Hiçbir maç oynamadan kazanılmıyor

Bosphorus Shangri-La Hotel'de gerçekleştirilen spor finansmanı seminerine katılan ve burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman, Skenderbeu maçı öncesi sürpriz sonuçlara dikkati çekerek, "Hiçbir maç sahada oynamadan kazanılmıyor. 
Her maç önemlidir. Rakip olarak görülmeyen takımlara karşı enteresan sonuçlar da çıkabilir. Futbolun güzel olan tarafı bu. Beşiktaş kuvvetli bir kadro, büyük bütçeli bir kulüp. Şu anda çıkışta ve iyi top oynuyoruz. En büyük arzumuz kazanıp dönmek.
Öyle olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu. 

Takımın şu ana dek ortaya koyduğu performansı değerlendiren Fikret Orman, şunları söyledi: 

"Takım gayet iyi, zevkli top oynuyor. 5 transfer yaptık. Onların adaptasyonu zaman alacaktı. Tabii ki iyi yolda olduğumuz gerçek. Bir önemli konu Veli, 3-4 Ekim gibi antrenmanlara başlayacak. İlk önce kondisyon yüklemesi olacak, ondan sonra 
takıma dönmüş olacak. Eksiklerimizi tamamlayıp bir an önce Vodafone Arena'ya dönmek istiyoruz. Son 2 sezonun kırılma noktası var. Taraftarlarla bütünleşip şampiyon olacağımız zaman, oralarda hep düştük. Bu sezon bunun böyle olmayacağını tahmin ediyorum. Hem stadımıza dönmek hem de şampiyon olmak arzusundayız." 

Vodafone Arena'nın son durumuyla ilgili de bilgi veren Başkan Orman, "En önemli sorun çatı. Gerçekten zor imalatı var. Talihsiz bir kaza yaşadık. O kazanın yaralarını sardık. Çatıyı bayramdan önce kaldırmak istiyorduk. Herhalde 4-5 Ekim gibi çatıyı kaldıracağımız gözüküyor. Ondan sonra koltukları koymaya başlayacağız. Çatıyı kaldırmamız bir şey ifade etmiyor. Saha içinde bazı çalışmalar olacak. Gün vermeden, en kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Spor finansmanı seminerinde de konuşmacıların güzel mesajlar verdiğini kaydeden Orman, "Bahsedilen bazı tedbirleri almaya başlamıştık. İnşallah stadımızın bitimiyle beraber bunlar net olarak gözükecek" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...