Hidayet: Kimseyi küçümseyemeyiz

Milli basketbolcumuz 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Hidayet Türkoğlu iyi bir gruba düştüğümüzü söylerken kimseyi küçümsememek gerektiğini de ifade etti.

25.12.2009 - 13:29

Hidayet: Kimseyi küçümseyemeyiz

Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda iyi bir grupta yer aldıklarını söyledi.

Hidayet, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine yaptığı açıklamada, Rusya, Yunanistan, Porto Riko, Çin ve Fildişi Sahili'nin yer aldığı grubun kendileri için avantaj olduğunu dile getirdi.

NBA'de Toronto Raptors forması giyen başarılı oyuncu, 2010 Dünya Şampiyonası'nda iyi bir grupta yer aldıklarını belirterek, "Grubumuzun bizim için avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bu gruptan ilk 2'de çıkmak da işimizi oldukça kolaylaştırır. Grubumuzda güçlü rakipler var. Rusya ve Yunanistan basketbolda ekol takımlar. Aslında şampiyonadaki bütün takımlar iyi. Porto Riko, Çin, Fildişi Sahili'nin iyi oyuncuları var. Ama genel olarak iyi bir gruptayız" dedi.

Grupta ilk 2'de yer almanın çapraz eşleşmede önlerini açacağını vurgulayan milli oyuncu, "Milli takım olarak yakaladığımız bir hava var. Bu havayı sürdüreceğimize inanıyorum. Buna bir de seyircimizle bütünleştiğimizi eklediğimizde çok daha güçlü bir takım olacağız. Bizim için 2010'da hayırlı bir ağustos-eylül ayları olmasını diliyorum" diye konuştu.

2010 Dünya Şampiyonası'nda grup maçlarına Fildişi Sahili ile başlamanın bir avantaj veya dezavantaj şeklinde değerlendirilmemesi gerektiğini kaydeden lejyoner basketbolcu, şunları kaydetti: "Önemli olan şampiyonaya kiminle başladığınız değil, nasıl başladığınız. Galibiyetle başlamak istiyoruz. Çünkü galibiyet ile başlamak moral olarak avantaj. Ama kimseyi küçümseyemezsiniz. Katılan takımların neler yapabileceklerini şampiyonada göreceğiz. Fildişi Sahili'ni pek bilmiyoruz, ama diğer takımlara baktığımız zaman Çin, Porto Riko, Yunanistan ve Rusya'nın iyi oyuncuları var."

"TORONTO'DA HER ŞEY MÜKEMMEL GİDİYOR"
NBA günlerine de değinen Hidayet Türkoğlu, Toronto'da her şeyin mükemmel gittiğini söyledi. Yeni takımı Toronto Raptors'a her geçen gün daha fazla ısındığına değinen yıldız oyuncu, "Adaptasyon konusunda her geçen gün daha iyiye giden bir süreç yaşıyorum. Takım da aynı şekilde. Yeni bir sistem, yeni bir organizasyon, yeni çevre, her şey birden kolay olmuyor. Ancak daha iyi olacağız. Takım arkadaşlarımla diyaloglarım, her şey mükemmel. Toronto Raptors ile inşallah play-off yapacağız ve ilerleyeceğiz. Ama nereye kadar gideceğiz, bilmiyorum. Geçen sezon sonunda finaller ve kontratım nedeniyle dinlenmeye pek zaman bulamamıştım" dedi.

Toronto'da kendisine gösterilen ilgiden çok mutluluk duyduğunu dile getiren tecrübeli oyuncu, "Buradaki Türkler bana inanılmaz destek veriyor. Onlara çok teşekkür ediyorum. Kısa süre önce burada müthiş bir gece yaşattılar. Onların bu desteği ve sevgisi bize güç veriyor. İnanıyorum ki ileride her şey çok daha güzel olacak" diye konuştu.

Türkiye özlemini de içinde yaşadığını kaydeden Hidayet, "Ailemi özlüyorum, onlardan uzak olmak tabii ki insanı etkiliyor. Ama işimden dolayı buradayım. Buradaki işimi en iyi şekilde yerine getirip zamanı geldiğinde döneceğim" diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...