Hidayet: Önemli galibiyet aldık

NBA'de bu sezon yeni takımı Toronto Raptors ile ilk resmi maçında oynadığı performans beğenilen Hidayet Türkoğlu, Cleveland galibiyetinin çok önemli olduğunu söyledi.

Ntvspor 29.10.2009 - 16:34

Hidayet: Önemli galibiyet aldık

Yeni takımı Toronto Raptors ile ilk kez resmi bir maçta Air Canada Center'a çıkan milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu, performansıyla göz doldurdu.

Hido, Cleveland'a karşı 12 sayı - 7 ribaund - 3 asist ve 3 blok üretirken, Raptors da sahadan 101 - 91 galip ayrıldı. Maçın ardından NBA-TV yayınına katılan Hidayet, takımın iyi yolda olduğunun altını çizdi. Hidayet, "İyi bir takımımız ve kimyamız var. Topu çok iyi paylaşıyoruz. Top herkesin eline değiyor. Bence çok iyi bir başlangıç yaptık. Özellikle Cleveland gibi bir takımı yeniyorsanız bu başlangıç daha da değerleniyor. Umarım bu çizgimizi sürdürür ve iyi bir sezon geçiririz" dedi.

Yeni bir takım olduklarının altını çizen milli basketbolcumuz, hücumda sıkıntı yaşamayacaklarını ancak savunma alışkanlığı edinmeleri gerektiğini vurguladı. Savunmada gelişme göstermeleri halinde, çok tehlikeli bir takım olacaklarını ifade eden Hidayet, antrenör Jay Triano'nun kendisinden, Orlando Magic'te son 2 sezonda üstlendiği rolü üstlenmesini istediğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...