Hiddink iddiaları artıyor

Guus Hiddink'in Dünya Kupası'nda Fildişi Sahili'nin başına geçeceği iddiaları günden güne artarken FIFA da internet sitesinde bu habere geniş yer verdi.

Haberler 04.03.2010 - 12:06

Hiddink iddiaları artıyor

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin internet sitesi fifa.com'da, "Filler (Fildişi Sahili Milli Takımı), Hiddink'i hedefliyor" denildi.

Fifa.com'da, Ağustos ayında (A) Milli Futbol Takımı'nın başına geçecek Guus Hiddink ile ilgili bir haber yayımlandı. Fildişi Sahili Futbol Federasyonu'nun, Rusya Milli Futbol Takımı ile sözleşmesi Haziran sonunda dolacak ve Ağustos ayında (A) Milli Takım'ın başına geçecek Hollandalı teknik adam ile ara döneme denk gelen 2010 Dünya Kupası boyunca çalışmak istediği anlatılan haberde, "Eski Chelsea teknik direktörü Guus Hiddink, Dünya Kupası'nda Fildişi Sahili Milli Takımı'nı çalıştırması muhtemel" denildi.

Rusya Futbol Federasyonu'nun, Hiddink ile bu süre zarfında çalışma konusunda ısrar ettiği, ancak Hiddink'in Fildişi Sahili'nin teklifinden etkilenebileceği belirtilen haberde, Fildişi Sahili Futbol Federasyonu Başkanı Jacques Anouma'nın, BBC'ye yaptığı açıklama da yer aldı. Ana hedeflerinin, Hiddink olduğunu ifade eden Anouma, "Guus, teklif götürdüğümüz teknik direktörlerden biri. İstediğimiz biri, görüşmeler devam ediyor, ancak bir karar verilmedi. Muhtemelen gelecek hafta ortalarında sonuçlanacak" dedi.

Haberde, Fildişi Sahili Futbol Federasyonu'nun, Afrika Uluslar Kupası'ndaki başarısız sonucun ardından Vahid Halilhodziç'in görevine son verdikten sonra gözünü Hiddink'e diktiği, ancak Anouma'nın listesindeki tek ismin bu olmadığı da ifade edildi. Bu görev için İsveçli antrenör Sven-Goran Eriksson'un isminin de geçtiği kaydedildi.

"Hiddink işi olmazsa, Filler, başka birine bakmak durumunda kalabilirler, ancak Hiddink, bazı şeyler çözülürse teklife sıcak bakıyor" denilen haberde, 63 yaşındaki teknik direktörün, "Karar vermeden önce çözmem gereken konular var" ifadelerine de yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...