Milli Takımlar Teknik Direktörü Guus Hiddink BBC'ye özel bir röportaj verdi. İstanbul'da BBC'nin sorularını yanıtlayan Hollandalı teknik adam, Manchester City'nin Roberto Mancini'den önce görev yapan Galli Mark Hughes'un yerine kendisini göreve getirmek istediğini ifade etti.

Yöneticilerle herhangi bir konuşma geçmediğini ifade eden Hiddink "Fakat benimle ilgilendiklerini biliyordum" dedi. Tekrar Premier Lig'de görev yapma yolunda ikilemde kalıp karar vermekte zorlandığını sözlerine ekleyen Hiddink "Manchester City tarihi ve parası olan büyük bir kulüp" dedi.

Luis Felipe Scolari'nin yerine Şubat 2009'da Chelsea'nin başına getirilen ve daha sonra Rusya Milli Takımı'nı çalıştırmaya başlayan Hiddink Chelsea'nin bu sezonu şampiyon olarak bitireceğine inandığını belirtti. "Manchester United'ın puan kayıplarından sonra Chelsea'nin sezonu şampiyon olarak tamamlayacağını düşünüyorum" açıklamasını yapan Hollandalı teknik adam "Takımların mutlaka bir stratejisi olmalı. Kısa sürede teknik adam değiştirilmemeli" diye konuştu.