Hiddink'in tercih nedenleri

A Milli Takım teknik direktörlüğüne getirilen Hiddink, Türkiye'yi tercih etme nedenlerini anlattı.

24.02.2010 - 15:59

Hiddink'in tercih nedenleri

Ülkesinde yayın yapan bir televizyonuna konuşan Guus Hiddink, teklifi kabul etmesinde Türkiye'deki futbol tutkusunun büyük payı olduğunu söyledi.

1 Ağustos itibariyle A Milli Takım'ın başına geçecek Hollandalı teknik adam, “Türkiye, benim Rusya ile devam etmeyeceğimin çok erken farkına vardı ve çok ciddi bir teklifle geldi. Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle yaptığım görüşme bende olumlu bir izlenim bıraktı. Tereddütler yoksa karar vermek kolay oluyor. Ben de kararımı Türkiye'den yana kullandım. Yaklaşık 20 yıl önce Türkiye'de çalışmıştım. O günden bugüne olumlu yönde çok şeyler değişti. İnsanların futbol tutkusu çok farklı. Türkiye için tam bir futbol ülkesi diyebilirim” şeklinde konuştu.

Guus Hiddink, Oğuz Çetin ve Engin İpekoğlu dışında bir yardımcısı daha olacağını, ancak bu ismi henüz belirlemediğini ifade etti.Adaylar arasında Fenerbahçeli eski futbolcu Pierre van Hooıjdonk'un da olduğunu belirten Hiddink, “Hooijdonk'un bu görevi istediğini biliyorum. Ancak bu konuda henüz kendisiyle konuşmadım. Birkaç aday daha var. Diğer adayların bazılarının da Türkiye tecrübeleri var ve Türkçe de konuşabiliyorlar. Şu anda değerlendirme yapıyorum. Kimin olacağına henüz bir karar vermedim” ifadelerini kullandı.

Hiddink, Haziran ayında yapılacak 2010 Dünya Kupası Finalleri için, Fildişi Sahili Milli Takımı'ndan teklif aldığını da doğruladı. Teklifin kendisine Drogba aracılığıyla iletildiğini ifade eden deneyimli teknik adam, bu konudaki kararını henüz vermediğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...