Hiddink'ten veda sinyali

2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Belçika ile 1-1 berabere kalan A Milli Takım'ın antrenörü Guus Hiddink, geleceği ile ilgili kararı henüz vermediğini ve ilerleyen günlerde bunun belli olacağını söyledi.

Ntvspor 04.06.2011 - 02:04

2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Belçika ile 1-1 berabere kalan A Milli Takım'ın antrenörü Guus Hiddink, geleceği ile ilgili kararı henüz vermediğini ve ilerleyen günlerde bunun belli olacağını söyledi.


Belçika karşısında alınan beraberliğe sevinmemiz gerektiğini söyleyen Guus Hiddink, "Bence sevinmemiz lazım. Çok aptalca bir faul ile penaltıyı yaptık. Kaçırmaları da iyi oldu. Penaltıyı atacak oyuncuyu görünce, kaçıracaklarını tahmin etmiştim. Maça da biraz kontrolsüz başladık ve o kontrolsüz dakikalarda golü yedik. Sonra çok hızlı bir şekilde toparlandık. Golü de bulduk. Ondan sonra istediğimiz şekilde oynadık, bende zaten öyle olmasını istiyordum" dedi.

Milli Takım'ın yediği basit gollere de dikkat çeken Hollandalı çalıştırıcı, "Öncelikle şunu söylemek istiyorum, ben doktor değilim. Rakibimiz aslında kornerler ve serbest vuruşlar dışında tehlike yaratabilen bir takım değil. Bu bir konsantrasyon problemi. Oyuncularım belli anlarda sanki ara veriyorlar. Konsantrasyon düşüyor. İşte buralara çalışmak lazım" diye konuştu.

Maçın sonuna doğru yorulduklarını da ifade eden Hiddink, "Bu sonuçla mutlu olmamız lazım. Rakibimizi oyuncuları Avrupa'nın büyük liglerinde mücadele ediyor. Çok maç yapmaya alışkınlar. Maçın sonunda bizim yorgunluğumuz ortaya çıktı. Tabii ki onların oynadığı ligler, Türkiye liginden farklı. Bizim oyuncularımız Türkiye liginde oynuyor" şeklinde konuştu.

Hamit Altıntop ve Nuri Şahin gibi eksik oyuncuların da takımı etkilediğini söyleyen Hollandalı antrenör, "Önemli oyuncularımız eksikti ama ben bu eksiklerden hiç şikayet etmedim. Çeşitli oyuncularla bu eksikleri kapatmaya çalıştım. Üzerinde durulması gereken konu, fiziksel seviyemizi üst seviyeye çıkarmamız gerektiği" dedi.

Geleceği ile ilgili henüz bir karar vermediğini ve ilerleyen günlerde bunun belli olacağını söyleyen Hiddink, "Takımımız çok iyi bir duruma geldi. Değişikliği yaptık ve yeni oyuncular geliyor. Gelecek için bu önemli bir artı. Benim geleceğim ile ilgili neler olacak, ilerleyen günlerde göreceğiz" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...