Hido: Hedefim All-Star

NBA Stüdyo'ya konuk olan milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu, yeni sezonda en büyük hedeflerinden birinin Toronto Raptors formasıyla All-Star'a seçilmek olduğunu söyledi. Hido Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesi de, "Milli formayı giymek için sabırsızlanıyorum" diye konuştu.

Ntvspor 13.07.2009 - 22:02

Hido: Hedefim All-Star

İSTANBUL - Orlando Magic ile NBA finalinde ter döken ve yeni sezonda Toronto Raptors forması giyecek olan Hidayet Türkoğlu, NBA Stüdyo programında Murat Kosova ve Kaan Kural'ın sorularını yanıtladı.

Hidayet, Toronto Raptors seçimini, hedeflerini, kariyerinde unutamadığı anları ve A Milli Takım ile ilgili düşüncelerini NTV Spor'a anlattı.

Toronto Raptors tercihiyle ilgili açıklamalarda bulunan Hido, kendisine iyi bir kontrat sunulduğunu ve bunun yanında takımın oynadığı basketbol tarzının da seçiminde etkili olduğunu vurguladı.

9 yıldır NBA'de forma giyen Hidayet Türkoğlu, bundan sonraki en büyük hedefinin All-Star'a seçilmek olduğunu söyledi.

Toronto tercihinin de All-Star olabilmesi için bir avantaj olabileceğine dikkat çeken Hido, "Toronto Raptors, Portland'a göre All-Star olma şansımı biraz daha artırıyor. İnşallah bir gün ben de orada olacağım. Çünkü bireysel olarak elde etmek istediğim başarılardan biri de bu" dedi.

Toronto'nun henüz takım olarak çok üst düzeyde olmadığına dikkat çeken Hidayet Türkoğlu, "Toronto'nun belki şuan o takımların yanına yaklaşamayacak gibi görünse de, organizasyon takımı o seviyelere çekebilmek için inanılmaz çalışıyor. Ben de inanıyorum ki yapacakları takviyelerle Doğu'da finallere doğru gidecek bir takım yaratacaklar" ifadelerini kullandı.

"CLEVELAND SERİSİNİ ASLA UNUTAMAM"
Hido kariyerinde unutamadığı anlarla ilgili bir soruya da, "Final serisi çok özeldi. Çünkü belki de hayatım boyunca bir daha orada oynama şansım olmayabilir. Ama benim için en önemlisi Cleveland serisiydi. Benim attığım kritik basketin ardından, LeBron'un son saniyede onu tutarken üstümden attığı şutu asla unutmayacağım" yanıtını verdi.

"EN ÇOK IGUODALA ZORLAMIŞTI"
Kendisini en çok zorlayan ismi Philadelphia forması giyen Andre Iguodala olduğunu belirten milli basketbolcumuz, "Beni en çok zorlayan isim kesinlikle Iguodala olmuştu. Tam hazır değildim ve o da bunu çok iyi değerlendirdi. Paul Pierce ile karşı karşıya oynarken çok keyif alıyordum. LeBron'u zaten söylemeye gerek yok. Fizik olarak bizden çok avantajlı. Dokunulmazlığını da sayarsak 2-0 önde başlıyor. Ancak o insanlarla ayın seviyede oynamak, onlara karşı mücadele etmek bile beni çok mutlu ediyor" diye konuştu.

"MİLLİ FORMAYI GİYMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM"
Eylül ayında yapılacak 2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesi A Milli Takım'ı da değerlendiren Hido, kendisine ve takım arkadaşlarına çok güvendiğini söyledi.

Eleme grubunu iyi bir başlangıç olarak gördüğünü vurgulayan yıldız oyuncu, "Benim kaptanlıkta ilk senemdi. Yeniden milli formayı giymek için sabırsızlanıyorum. Sadece milli formayı giyen, o onuru ve şerefi hissedebilir. Geçen seneden yakaladığımız bir hava var, sakatlarımız da iyileşti. Kaptan olarak ben ve diğer tecrübeli arkadaşlar başı çekeceğiz. Genç arkadaşlara da çok güveniyorum. Üzülerek söylüyorum, ne kadar kendi takımlarında şans bulamasalar da, milli takıma geldikleri zaman ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Ben de onlarla birlikte olmaktan çok büyük keyif alıyorum. Kendime ve bütün takıma çok güveniyorum. İnşallah geçen seneki gibi fire vermeyiz ve iyi bir hava yakalayarak başarılı oluruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...