Hido: Milli Takım'da hava çok iyi

NBA'de çok başarılı bir sezonu geride bırakan milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu, Eylül ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'na odaklandı.

Anadolu Ajansı 16.07.2009 - 13:36

İSTANBUL - Eylül ayında Polonya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın kaptanı Hidayet Türkoğlu, Türk halkını mutlu edecek sonuçlar almayı istediklerini söyledi.

Turnuvanın zorlu geçeceğini ancak takım olarak geçen seneden daha iyi bir hava yakaladıklarını belirten Hidayet, ''İnşallah bu sene de Temmuz'un 24'ünde başlayıp, Eylül'ün 22'sine kadar iyi bir hava yakalarız. Firesiz bir şekilde tam kadro halinde maçlara çıkıp, bize yakışan basketbolu oynayıp, inşallah iyi bir derece ile ülkemize döneriz'' dedi.

A Milli Takım'daki inanmışlığa dikkat çeken Hidayet, ''Takıma davet edilen herkes burada bulunduğu için çok mutlu. Hem tecrübelisi, hem genci. Özellikle kendi takımlarında çok fazla oynayamayan genç arkadaşlarımız burada buldukları şansı geçen sene çok iyi değerlendirdiler. Antrenörümüz Tanjevic, bu genç arkadaşlara çok güvendiği için bu kadroya da davet etti. Geçen sene de hepimiz gördük, onlara şans verildiği zaman genç arkadaşlarımız bunu en iyi şekilde değerlendirdi. Biz de tecrübeli oyuncular olarak, ağabeyleri olarak genç arkadaşlarımıza her zaman destekçi olduk. İnanıyorum ki bu sene de o arkadaşlarımız buldukları şansı en iyi şekilde değerlendireceklerdir, tecrübeli oyunculara yardımcı olacaklardır. Biz de onların yanında olacağız. İnşallah iyi bir hava yakalayacağız ve çıkıp bize yakışan, maçın başından sonuna kadar en iyi şekilde mücadele eden, toplara atlayan, istekli, arzulu ve geçen sene olduğu gibi bu sene de Türk halkını mutlu ettiğimiz iyi neticelerle ülkemize dönmek istiyoruz'' diye konuştu.

''MEMO ŞANSSIZDI''
Mehmet Okur ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Hidayet, bu konuda fazla yorum yapmak istemediğini, ancak Mehmet Okur'un yaşadığı bazı şanssızlıklar nedeniyle milli takımda yer alamadığını dile getirdi.

Mehmet'in bu sezon şanssızlıklarının çok olduğunu anlatan Hidayet, ''Normal sezonda, play-off'larda sakatlıklar yaşadı. Bu yazı da tedaviyle geçirecek. Burada olmayı çok istedi ama bazı şanssızlıklardan dolayı olamadı. O yüzden inşallah hem kendisini en iyi duruma getirir, hem de ailesiyle iyi vakit geçirir ve onun için güzel bir yaz olur'' ifadelerini kullandı.

Hidayet, takıma davet edilen oyuncuların da milli takımda oldukları için çok mutlu olduğunu kaydederek, ''Bu formayı şerefle taşıyacaklardır. Bence sadece buna konsantre olmamız gerekir. Şu an takımda bulunan oyunculara biraz daha önem vermelidir. Mehmet Okur, Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu sayılı yıldızlardan birisidir. Türkiye'yi NBA'de en iyi şekilde temsil ediyor. Kendisine başarılar diliyorum'' şeklinde konuştu.

''TÜRK VATANDAŞLARINDAN DESTEK BEKLİYORUM''
Hidayet, yeni takımı Toronto Raptors'un bulunduğu Toronto'da yaşayan Türk vatandaşlarından destek beklediğini söyledi.

Dokuz yıldır NBA'de oynadığını ve Türk vatandaşlarının her zaman kendisine destek verdiğini anlatan Hidayet, ''Ben Türküm, oradaki Türkler'in de maçlarıma gelmesini isterim. Bugüne kadar bana destek verenlerin hepsine teşekkür ediyorum. İnşallah Toronto'da de beni yalnız bırakmazlar ve desteklerler'' dedi.

Hidayet, Toronto Raptors'ın takımı güçlendirmek için transfer yapacağını dile getirerek, ''Onlar da netleştiği zaman inanıyorum ki finalleri zorlayacak bir takım kurulacaktır. Ben kendimi hazır hissediyorum. Yeni takımım için heyecanlıyım. Benim için yeni bir takım, yeni bir hayat. İnşallah hayırlı olur ve bu başarımı da orada devam ettiririm'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...