Hido: Nicholson çok iyi oynadığımı söyledi

NBA final serisi ikinci maçında 22 sayı, 6 ribaunt ve 4 asistlik performansına rağmen takımı Orlando Magic'in, Los Angeles karşısında 2-0 geriye düşmesine engel olamayan milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nu maç sonunda Amerikalı ünlü aktör Jack Nicholson teselli etti.

Haberler 08.06.2009 - 17:49

Hido: Nicholson çok iyi oynadığımı söyledi

İSTANBUL - İyi performansının yanı sıra normal sürenin bitimine 0.6 saniye kala Lakers'ın yıldızı Kobe Braynt'a yaptı müthiş blokla maçı uzatmaya götüren Hidayet Türkoğlu, "İyi oynamama rağmen maçı kaybedince sevinemiyorsun. bundan sonra da iyi oynayıp takımımın kazanması için yardımcı olmaya çalışacağım. Seride bundan sonra 3 maçı kendi sahalarında oynamalarının avantaj olduğunu ifade eden milli basketbolcu, "Seyircimiz heyecanla bizi Onların önünde hep iyi oynamışısızdır. Seyircimiz heyecanla bizi bekliyor inşallah biz de onlara layık olacak performansı sergileyerek Los Angeles'a tekrar geliriz" dedi.


Amerikalı ünlü aktör ve tam bir Los Angeles Lakers fanatiği olan Jack Nickholson ile maç sonrasında aralarında geçen diyalog hatırlatılan Hidayet, "9 senedir NBA'de oynadığım için aramızda iyi bir diyalog var. Maçtan sonra da beni tebrik etti ve gayet iyi oynadığımı söyledi. Orlando'da başarılar diledi" şeklinde konuştu.

Amerikan Medyası'nın kendisine "Turkish Michael Jordan" lakabını takmasıyla ilgili ise yıldız basketbolcu, "Benim için gurur verici tabii ki. Çünkü Michael Jordan basketbol dünyasının gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu. Yaptığım işlerden dolayı son derece mutluyum. Hem kendimi hem ailemi hem de ülkemi en iyi şekilde temsil ediyorum. Bu beni ayrıca mutlu ediyor. İnşallah NBA şampiyonluğuyla Türkiye'ye dönerim ve şampiyonluğu kutlarım" dedi.

Sayfa Yükleniyor...