Hido resmen Toronto'da

Milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu dört takımlı bir takas sonrasında Toronto Raptors'un yolunu tuttu.

Ntvspor 09.07.2009 - 22:40

Hido resmen Toronto'da

İSTANBUL - Hidayet Türkoğlu resmen Toronto Raptors'ta. NBA'de yaz döneminin merakla beklenen transferi son buldu ve milli basketbolcumuz Kanada ekibi Toronto Raptors'ın yolunu tuttu.


Dört takımlı bir takasın ardından Toronto'ya giden Hidayet, sözleşmesini Orlando Magic ile imzaladıktan sonra takas yoluyla Raptors'a gitti.

Toronto Raptors Başkanı Bryan Colangelo Hidayet transferiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Bu yazın en önemli serbest oyuncularından birini kadromuza kattığımız için çok memnunuz" dedi.

"Hidayet basketbol açısından baktığımızda takımımız için çok ideal bir oyuncu" diyen Colangelo, "Hido, değişik yetenekleri ve fiziğiyle hücumda zaten etkili olan kadromuza muazzam bir transfer oldu" sözleriyle milli basketbolcumuza övgüler yağdırdı.

Hidayet'in tercihinde Toronto şehrinin büyük rol oynadığını söyleyen Bryan Colangelo "Hido ve eşinin Toronto'yu seçmesi yaşadığımız şehir ve takımımızın çok özel olduğunun bir kanıtı" dedi.

Orlando Magic'in büyük sürpriz yaparak NBA finaline çıkmasında büyük rol oynayan milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu, geçtiğimiz sezon 15.8 sayı, 4.5 ribaund ve 4.5 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.

4'lü takasta Toronto'dan Shawn Marion, takım arkadaşları Kris Humphries ve Nathan Jawai ile birlikte Dallas Mavericks'in yolunu tuttu.

Toronto ise Hidayet Türkoğlu ile birlikte Dallas oyuncuları Devean George ve Antoine Wright'ı da kadrosuna kattı.

Takasın ekonomik dengesini sağlamak için dördüncü takım olarak transfere katılan Memphis Grizzlies ise, Greg Buckner'ı Dallas Mavericks'e gönderirken, Dallas'tan Jerry Stackhouse'u ve Toronto'nun 2016 Draftı'ndaki ikinci tur seçme hakkını aldı.

TAKASTA GELENLER GİDENLER

Dallas Mavericks

Gelenler: Shawn Marion, Kris Humphries, Nathan Jawai (Toronto), Greg Buckner (Memphis)
Gidenler: Jerry Stackhouse + para (Memphis), Antoine Wright, Devean George (Toronto) 

Orlando Magic
Gelenler: Para (Toronto)
Gidenler: Hidayet Türkoğlu (Toronto)

Toronto Raptors
Gelenler: Hidayet Türkoğlu (Orlando), Antoine Wright, Devean George (Dallas)
Gidenler: Shawn Marion, Kris Humprhies, Nathan Jawai (Dallas), 2016 ikinci tur draft hakkı (Memphis), Para (Orlando)

Memphis Grizzlies
Gelenler: 2016 ikinci tur draft hakkı (Toronto), Jerry Stackhouse (Dallas)
Gidenler: Greg Buckner (Dallas)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...