Hido Toronto yolunda

Milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu, Toronto Raptors ile prensip anlaşmasına vardı.

Haberler - Ntvspor 04.07.2009 - 12:00

Hido Toronto yolunda

NBA’de transferin gözdesi olan Hidayet Türkoğlu, Portland Trail Blazers’ın 53 milyon dolarlık teklifini geri çevirerek Toronto Raptors ile anlaştı.


Portland’da bulunan Türkoğlu Cuma 23:30 sularında NTV SPOR’a konuşmuş ve Kanada basınında çıkan haberlerin aksine Toronto Raptors’ın hâlen avukatıyla görüşme halinde olduğunu söylemişti.

Türkoğlu bu açıklamadan yaklaşık dört saat sonra Toronto Raptors’ın teklifine evet dedi. The Oregonian gazetesinde çıkan habere göre Hido için 60 milyon doların üzerinde bir kontrat öneren Raptors, transferin galibi oldu.

Portland’a oranla Hidayet’e daha yüksek bir teklif sunan Toronto’nun daha büyük bir Türk nüfusuna sahip olması, daha büyük bir şehir olması ve Raptors takımının Doğu Konferansı’nda yer alması Türkoğlu’nun fikrinin değişmesindeki en önemli sebepler olarak gösteriliyor. İki sezondur son anda all-star’ı kaçıran Hidayet Türkoğlu bu sezondan itibaren all-star seçilmek istiyor.

Antrenörlüğünü 1985-86 sezonunda Fenerbahçe’de oynayan Jay Triano’nun yaptığı Toronto Raptors, uluslararası basketbola en yakın takım görünümünde. İspanyol Jose Calderon, İtalyan Andrea Bargnani ve Hırvat Roko Ukiç’i kadrosunda bulunduran Toronto’nun genel menajer yardımcılığını da eski Benetton Treviso menajeri Maurizio Gherardini yapıyor.

Tüm bunlara karşın resmi sözleşmeler en erken 8 Temmuz’da imzalanacağı için, Portland’ın karşı bir teklif yapması durumunda Hidayet’in kararını değiştirme şansı da bulunuyor.Sayfa Yükleniyor...