Hido'ya eleştiri

Toronto Raptors'da koç Jay Triano'nun Hidayet Türkoğlu'nu Miami Heat önünde oynatmaması ve takımın da geceyi yenilgiyle kapatması üzerine yerel basın faturayı Hidayet'e kesti.

Ntvspor 29.03.2010 - 12:41

Hido'ya eleştiri

Midesinden rahatsızlanan Hidayet, önce Utah maçının devre arasında oyunu terk etmiş, ardından da aynı sebepten dolayı Denver karşısında sahaya dahi çıkamamamıştı. Ancak yerel basında çıkan haberler ve yapılan yorumlar, Jay Triano'nun, Hidayet'i, Denver maçı gecesi dışarıda görülmesi üzerine oynatmadığı yönünde.

Miami maçının ardından Triano, "Hidayet hem teknik tercih, hem de disiplin nedeniyle oynamadı" şeklinde konuşurken, temsilcimiz ise kendisine yöneltilen soruları "ben oynamaya hazırdım" diye cevapladı.

Toronto'da Hidayet'in yerine daha fazla süre bulan Antonie Wright ise milli basketbolcumuza destek çıktı.

Wright, "Hido'nun arkasındayız. Ben kendisini yeniden sahada, bizimle görmek istiyorum. Fakat bu sorunu yönetim ele alıyor. Benim görüşüm, soyunma odasına giren herkesin sahada olması yönünde" diye konuştu.

Öte yandan, yine basında yer alan haberlere göre, kulüp yönetiminin, Hidayet'e hasta olduğu günün akşamında dışarıda görülmesi üzerine para cezası kesti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...