Hido'yu Bosh ikna etti

Toronto Raptors Genel Menajeri Bryan Colangelo, Hidayet Türkoğlu'nun transferinde takımın yıldızı Chris Bosh'la yaptığı telefon görüşmesinin etkili olduğunu söyledi.

10.07.2009 - 10:11

Hido'yu Bosh ikna etti

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA’de Toronto Raptors'a transfer olan milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun, prensipte anlaştığı Portland Trail Blazers'tan son anda vazgeçip Kanada ekibini tercih etmesinde, Raptors'ın diğer yıldızı Chris Bosh'un telefonunun etkili olduğu belirtildi.

NBA'in internet sitesinde yer alan habere göre, düzenlediği basın toplantısına, ''Hidayet'in son anda Portland'dan vazgeçip bizi tercih etmesinde çok az bilinen bir olay var'' diyerek sözlerine başlayan Raptors'un Genel Menajeri Bryan Colangelo, ''Geçen hafta, Hidayet Portland'dayken ben Chris Bosh'a ulaştım. Bizim Hido ile yaptığımız görüşmelerin ardından Chris de, Hidayet'i arayarak onunla konuştu. Ben inanıyorum ki Hidayet için Bosh'un onu araması çok önemliydi. Çünkü Raptors'ın yıldızı Chris Bosh arar ve bize katılmanı, Toronto'yu güçlendirmeni istiyoruz derse bu Hidayet'i etkilemekte önemli bir noktadır'' dedi.

Hidayet de, basın toplantısında bu konuyla ilgili bir soru üzerine, ''Bosh'un sesini duyduğumda çok mutlu oldum. O, bu ligde All-Star seçilmiş bir oyuncu. Böyle bir oyuncudan telefon almak tabiki beni memnun etti ve benim için önemli oldu. Onun benimle oynamaktan mutlu olacağına eminim'' dedi.

Kanada ekibi Toronto Raptors'ın en pahalı oyuncusu olan Chris Bosh, internet sitesi Twitter'da bulunan sayfasına yazdığı mesajında da, ''Hido'yu kaptık. Önümüzdeki sezon çok daha eğlenceli olacak'' dedi.

Bu arada, Türkoğlu'nun eski takımı Orlando Magic'in yıldızı Dwight Howard da, resmi blog'una yazdığı mesajında, Milli Basketbolcu'ya övgüler yağdırdı.

Howard yazısında, NBA'de kendisini oyuncu olarak geliştirmesinde Hidayet'e çok şey borçlu olduğunu kaydederek, ''Türkoğlu, 5 yıldır burada. Benim için çok şey ifade ediyor. Takımda kalmasını çok isterdim. Türkoğlu, kariyerim boyunca gördüğüm en iyi asistçilerden biri. Önümüzdeki sezon şampiyonluğu başarabiliriz. Hidayet'siz olmak bizi üzer'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...