Higuain: Real'de kalıyorum

Real Madrid'te attığı gollerle dikkati çeken ve Juventus'un transfer listesinde olduğu iddia edilen Gonzalo Higuain, Real Madrid'ten ayrılmayı düşünmediğini söyledi.

09.02.2010 - 17:12

Higuain: Real'de kalıyorum

İtalya'nın Juventus takımının transfer etmek istediği iddia edilen Real Madrid'in Arjantinli forveti Gonzalo Higuain, İspanyol kulübünde kalmak istediği söyledi.
        
Higuain, antrenmandan sonra düzenlenen basın toplantısında, "Burada çok mutluyum, artık kulübe tam uyum sağladım. Kendimi çok rahat hissediyorum ve niyetim Real Madrid'de devam etmek. Uzun yıllar bu formayı giymek çok heyecan verici olur" açıklamasında bulundu.

Higuain, Cristiano Ronaldo, Kaka, Benzema gibi sezon başında Real Madrid'e gelen futbolculara atıfta bulunarak, "Büyük futbolcuların gelmesinden dolayı başta çok zor bir yıl olacak gibi gözüküyordu, ama ben çalışkan biriyim. Bu futbolcular kulübü güçlendirmek için geldi, ama aynı zamanda takım içinde rekabeti sağladılar. Eğer rahatlarsan treni kaçırırsın ve ben bu treni kaçırmak istemiyorum."
        
Yöneltilen bir soru üzerine Barcelona'nın, Real Madrid'in 5 puan önünde lider durumda olmasını da değerlendiren Higuain, "5 puan fark bizde motivasyon eksikliği yaratmıyor, tam tersine bizi daha fazla motive ediyor. Her seferinde daha iyiye gidiyoruz ve eminim ki Barcelona birkaç puan kaybedecek. Mayısa kadar tüm maçlarını kazanacağını sanmıyorum. Kaybettiklerinden sonra Bernabeu'ya gelmiş olacaklar" şeklinde konuştu.

Higuain, bu hafta sonu oynanacak Atletico Madrid-Barcelona maçı için "Eğer Atletico bize bir yardım eli uzatırsa çok iyi olur. Ama biz Xerez maçını kazanamazsak hiçbir işe yaramaz" yorumunu yaptı.Öte yandan, İspanyol basınında yeralan haberlerde, Juventus'un önerdiği iddia edilen 35 milyon euroluk transfer bedelinden sonra Real Madrid kulübünün Higuain'in sözleşmesini uzatmak için görüşmelere başladığı ileri sürüldü. Mevcut durumda 22 yaşındaki Arjantinli Higuain'in 2013 Haziran ayına kadar Real Madrid ile sözleşmesi bulunurken, 2016'ya kadar uzatılması için görüşmelerin yapıldığı  belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...