Maç içinde bazı gel gitler yaşadıklarını vurgulayan Karaman, "Oyun olarak istediğimiz seviyede değiliz. Mücadele ederek oyun disiplinine sadık kalmaya çalışıyoruz. Oyuna sonradan giren oyuncular, takıma önemli katkı sağladı" dedi.

Hikmet Karaman, kazandıkları penaltı atışından sonra Kweuke ile yaşadığı tartışma ile ilgili olarak, "Bizim penaltıcımız Deniz, bunu daha dün konuştuk. Geçen sene de buna benzer bir şey yaşadık. Bugün Kweuke'nin yaptığı hareket takım adına iyi bir hareket değil. 3. golü çok güzel attı ama biz bir takımız ve öyle hareket etmemiz gerekiyor. Yabancı futbolcular, Türkiye'ye geldiklerinde burada para kazanıyorlar ama 3 ay sonra bazı şeyleri unutuyorlar, istedikleri gibi hareket ediyorlar. Takım disiplinini sağlamayan ekipler 1 maç kazanabilirler ama geride 33 hafta var. Çaykur Rizespor, iki senedir küme düşmemeye oynuyor. İki oyuncuya veya teknik direktöre bağlı takım olmaz. Takım olmak, karakterli ve profesyonel davranan oyunculardan geçer. Bu konuyu mutlaka değerlendireceğim. Aynı zamanda antrenörlük dersi gerektiren bir konu" şeklinde konuştu.

SAHADA NELER YAŞANMIŞTI?
Çaykur Rizespor karşılaşmada 2-1 gerideyken kazanılan penaltıyı Kweuke kullanmak istemiş, Karaman ise buna karşı çıkmıştı. Buna rağmen penaltıyı kullanan ve gole çeviren Kweuke, Karaman'a tepki göstermişti. Takım arkadaşlarının güçlükle sakinleştirdiği Kweuke uzatma dakikalarında bir gol daha attıktan sonra ağlayarak tribünlere koşmuş, takımına 3 puanı getiren golü kutlamıştı.