Hirvonen: Yarış ritmi yakalamak zor

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 6. Türkiye Rallisi'nde ilk 4 etap geride kaldı. BP Ford Abu Dhabi ekibi pilotları Mikko Hirvonen ile Jari Matti Latvala, ilk 4 etaptaki durumlarını değerlendirdi.

16.04.2010 - 14:06

BP Ford Abu Dhabi ekibi tarafından yapılan yazılı açıklamada, geride kalan 4 etabın ardından genel klasmanda 3. sırada bulunan Mikko Hirvonen'in, iyi bir yarış olduğu yorumuna yer verildi ve özellikle bir sürüş ritmi yakalamada zorlandığı belirtildi.

Açıklamaya göre Hirvonen, "Benim ve aracım açısından problemsiz bir sabah oldu. Yarış ritmi yakalamak gerçekten zor, çünkü oldukça hızlı yollarda birden çıkan virajlar ve daralan bölümler var. Çakıllı yollarda da lastiğim iyi iş çıkardı. Yüksek hızlarda bir taşa vurduğunuzda lastiğinizin patlayacağını düşünüyorsunuz. Ancak bu olmadı" dedi.

Genel klasmanda 6. sırada bulunan BP Ford Abu Dhabi pilotu Jari Matti Latvala ise "İlk iki etap iyiydi. Ancak son iki etaptaki sürüşümden memnun değilim. Yollar temiz değil ve çok taşlı. Birçok ekip şimdiden bu nedenle problemler yaşadı. Dikkatli olmalıyım" yorumunu yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...