Carole: Hocamızla devam etmek doğru bir karar

Galatasaray'ın Fransız futbolcusu Lionel Carole, sarı-kırmızılı kulübün, teknik direktör Jan Olde Riekerink ile devam etmesinin doğru bir karar olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 12.07.2016 - 16:16

Carole: Hocamızla devam etmek doğru bir karar

Galatasaray'ın yeni sezon hazırlıkları kapsamında İsviçre'nin Gwatt bölgesinde kamp yaptığı otelde düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Carole, Riekerink'in geçen sezon görev yaptığı dönemde iyi bir iş çıkardığını ifade etti.

Hollandalı teknik adamın oyun felsefesi ve sistemini bildiklerini anlatan Carole, şunları kaydetti:

"Hocamızla devam ediyoruz. Bence bu çok mantıklı bir karar oldu. Çünkü geçen senenin sonunda çok iyi bir iş çıkardı. O geldikten sonra takımın içindeki uyumun da arttığını gördük. Teknik direktörümüzle devam ettiğimiz için çok mutluyum. Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Felsefesi ve bizden istediği şeyler çok açık. Başarılı bir şekilde devam edeceğimizi umuyorum."

Fransız futbolcu, geçen sezon transfer olduğu Galatasaray'a daha fazla katkı vermek istediğini ancak ilk dönemlerde şans bulamadığını belirterek, "Son haftalarda ise oynayabileceğim ve etkili olabileceğim koşullar oluştu. Dolayasıyla ben de etkili oldum." diye konuştu.

"KENDİMİ KANITLAMAK İSTİYORUM"

Lionel Carole, daha çok çalışarak performansını arttırmak istediğini anlatarak, "Galatasaray ile kontratım var. Bunu devam ettirmek istiyorum. Galatasaray'ı da en iyi şekilde onure etmek ve kendimi burada kanıtlamak istiyorum." şeklinde görüş belirtti.

Fransız futbolcu, görev yaptığı sol bekte forma rekabetinin olacağını dile getirerek, "Ben geçen sezon da formayı giymek için çok zorluklar çektim. Oynayamadığım dönemler oldu. Galatasaray gibi takımlarda forma rekabetinin üst seviye de olması çok iyidir. Takımımızda her pozisyonda iyi bir forma rekabeti var. Bunun da faydalı olacağını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa kupalarında bu sezon mücadele edemeyecek olmalarının Süper Lig için kendilerine bir avantaj sağlayıp sağlamayacağına yönelik bir soru üzerine Carole, "Daha az maç oynamak futbolcular için bir avantaj. Geçen sezonki sakatlığım üst üste maçların oynandığı dönemde olmuştu. Dolayısıyla haftada bir maç yapacak olmamızın küçük de olsa avantaj olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"HERHANGİ BİR CEZAYA ÇARPTIRILMADIM"

Lionel Carole, Galatasaray Kulübü yönetimin gereksiz sarı kart gören futbolculara verdiği para cezasıyla ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

"Bu konu yönetim ile futbolcular arasında. Kulübün verdiği bir karar. Benim herhangi bir cezaya çarptırılmam söz konusu olmadı. Bu konuyla ilgili bir para da ödemişliğim yok. Her görülen sarı karta ceza verilmediğini biliyorum. Sarı kart cezalarının pozisyon gereği değil daha çok davranış sebebiyle kesildiğini biliyorum."

"FRANSA'NIN GENEL PERFORMANSI İYİYDİ"

Lionel Carole, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı finalde kaybeden ülkesi Fransa'nın turnuvada iyi bir performans ortaya koyduğunu aktararak, "Uzun bir turnuvada finale kadar çıktılar. Yarı finalde Almanya gibi bir takımı elediler. Tabii finalde kaybetmek hayal kırıklığına neden oluyor, insanı üzüyor ama Fransa'nın genel performansı iyiydi." ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı futbolcu, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının kendilerini nasıl etkilediğine yönelik bir soru üzerine, "Bu konuyla ilgili takımın içinde fazla konuşma olmadı. Ancak her türlü terör saldırısı çok üzücü. İnsanlar için çok acı durumlar. Bunun nerede olduğunun bir önemi yok. Dünyanın herhangi bir yerinde olabilir. Sonuç olarak bu çok acı bir durum." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...