Fenerbahçe'nin prensip anlaşmasına vardığı İsveçli futbolcu Samuel Holmen, sarı-lacivertli takımın başarısı için elinden geleni yapacağını söyledi.

Geçtiğimiz sezon İstanbul Büyükşehir Belediyespor formasıyla Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden İsveçli futbolcu, Liv Hospital'da sağlık kontrolünden geçti.

Holmen, Fenerbahçe'ye transferinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Transferin sonuçlanmasını uzun zamandır bekliyordum. Sağlık kontrolü bittikten sonra inşallah akşam imzayı atacağız. Transferi duyduğum zaman gerçekten çok heyecanlandım, çok mutlu oldum. Fenerbahçe'yi hiçbir takımla kıyaslayamam, gerçekten çok büyük bir takım. Çok iyi 3 yıl geçireceğime inanıyorum" diye konuştu.

Yeni takım arkadaşlarıyla iyi uyum sağlayıp, Fenerbahçe'nin başarısı için elinden geleni yapacağını kaydeden Holmen, sarı-lacivertli taraftarların önünde oynamaktan mutluluk duyacağını da ifade etti.

Samuel Holmen, görev yaptığı orta sahada Fenerbahçe'de çok sayıda futbolcunun bulunmasıyla ilgili bir soru üzerine, "Fenerbahçe çok büyük takım. Tabii ki böyle büyük bir takımda orta saha rekabeti olacaktır. Orta sahada fazla oyuncu olması normal. Ancak ben formayı alabilmek için elimden geleni yapacağım" diyerek sözlerini tamamladı.

İsveçli futbolcu, hastanede bir dizi sağlık testinden geçirildi. Sağlık kontrolünün ardından Holmen ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. 

Transferle ilgili Fenerbahçe Futbol A.Ş'den, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen özel durum açıklamasında, "Futbolcu Samuel Tobias Holmen ile 3 sezonluk (2015-2016 sezon sonuna kadar) sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme çerçevesinde oyuncuya sezonda ödenecek garanti ücret 1.300.000 avro, maç başı ücreti 15.000 avrodur" denildi.

Holmen, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile başladığı Spor Toto Süper Lig kariyerine, 2013-2014 sezonundan itibaren sarı-lacivertli formayla devam edecek.