Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasında Eskişehirspor’a deplasmanda 2-0 yenilen Beşiktaş'a bir kötü haber de Filip Holosko'dan geldi. Sağ ayak tarak kemiği kırılan Slovak futbolcu 3 ay süreyle sahalardan uzak kalacak. Bu arada Eskişehirspor maçında sakatlanan Necip'in de 4 hafta süreyle sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

BEŞİKTAŞ REVİRE DÖNDÜ
Eskişehirspor maçında aldıkları darbelere bağlı sakatlık geçiren İbrahim Toraman, Necip Uysal, Ersan Gülüm de son çalışmada yer almadı. İbrahim Toraman'ın sol topuğuna aldığı darbe sonucu ağrıları olduğu, Necip Uysal'ın sol diz iç yan bağlarında esneme meydana geldiği, Ersan Gülüm'ün ise sol üst adalesinde iç kanama tespit edildi açıklandı.

Eskişehirspor maçından sonra yapılan kontrolde, Holosko'nun ayak parmağında kırık olduğu tespit edildi. Beşiktaş Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren ile görüşen NTV SPOR Muhabiri Hakan Gündoğar, Holosko'nun ameliyat edildiğini ve Slovak futbolcunun en az 3 ay sahalardan uzak kalacağını öğrendi.

SAKATLAR KERVANININ SON ÜYESİ HOLOSKO OLDU
Beşiktaş'ta sakatlar kervanına yeni katılan Holosko'nun yanı sıra Quaresma, Nobre, Ekrem Dağ, Matteo Ferrari, Sivok, Nihat Kahveci, Onur Bayramoğlu, Rüştü ve Bobo'nun sakatlıkları bulunuyor.

FORVET ALTERNATİFİ A2'DEN ALİ KUÇİK
Öte yandan, Nobre, Bobo ve Quaresma'nın ardından Holosko'nun da sakatlanmasıyla Beşiktaş'ın forvette A2 takımından Ali Kuçik'ten başka alternatif kalmadı.

BEŞİKTAŞ'TAN YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA
Eskişehirspor maçından sonra yapılan kontrollerde Filip Holosko’nun sağ ayak tarak kemiğinde kırık olduğu belirlendi.

Eskişehirspor karşılaşmasında sağ ayak tarak kemiği rakip futbolcunun kramponu ile ezilen Holosko’nun çekilen filminde kırık meydana geldiği tespit edildi. Slovak oyuncumuz 3 ay forma giyemeyecek.

SÖZLEŞMESİ DONUYOR
Bu arada, siyah-beyazlıların, ligin ikinci yarısının büyük bir bölümünde faydalanamayacakları Holosko'nun sözleşmesini sezon sonuna kadar donduracağı öğrenildi.