Holyfield Klitschko’yu istiyor

46 yaşındaki Evander Holyfield, şampiyon Vitali Klitschko ile dövüşüp tarihin en yaşlı şampiyonu olmak istediğini söyledi.

Ntvspor 29.09.2009 - 11:49

2006 yılında profesyonel boksa geri dönüş yapan Evander Holyfield, 2010 yılında ağır siklet şampiyonluk maçına çıkmayı hedeflediğini söyledi.

Önümüzdeki aya 47. doğum gününü kutlayacak Holyfield, Ukraynalı şampiyon Vitali Klitschko ile karşılaşmak istediğini belirtti.

Kendine çok iyi baktığını söyleyen Holyfield, “Birçok insan benim yaşlı olduğumu düşünüyor. Ancak onlara yanıldıklarını göstermek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Dünya Boks Konseyi başkanı Jose Süleyman, 46 yaşındaki boksörün son 25 yılın en önemli dövüşçülerinden birisi olduğunu söylerken, Klitscko ile karşı karşıya gelebilmek için birkaç maça daha çıkması gerektiğinin altını çizdi.

2.03 boyundaki Ukraynalı dünya şampiyonu Vitali Klitschko, kariyerindeki 38 galibiyetin 37’sini nakavt ile kazandı.

Boks tarihinde ağır siklet şampiyonluğu unvanını kazanan en yaşlı isim George Foreman, 1994 yılında 45 yaşındayken altın kemeri takmayı başarmıştı. 2010 ilkbaharında unvan maçına çıkmayı hedeflediğini söyleyen Holyfield ise “Eğer fırsat verilirse, 47 yaşında şampiyon olarak Foreman’ın rekorunu kırarım” sözleriyle ne kadar konsantre olduğunu vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...