Honduras'tan "casus" drone tepkisi

FIFA 2018 Dünya Kupası'na gidecek takımlardan birini belirleyecek Avustralya-Honduras play-off rövanş maçı öncesi Honduraslılar Sidney'deki antrenmanın drone tarafından gözetlendiğini öne sürdü. Ancak söz konusu drone, stadın yanındaki parktaki çocukların çıktı.

honduras.jpg

FIFA 2018 Dünya Kupası'na gidecek takımlardan birini belirleyecek Avustralya-Honduras play-off rövanş maçı 15 Kasım Çarşamba günü Türkiye saatiyle 12.00'de oynanacak. 10 Kasım'da Honduras'ta oynanan ilk maç golsüz sona ermişti.

Takımlar rövanş maçı hazırlıkları için Avustralya'da bulunuyor. Artık son hazırlıklar yapılırken Honduras cephesi, ev sahibi Avustralya'yı casusluk yapmakla suçladı. Honduras Futbol Federasyonu'nun twitter hesabından takımın Sidney'in ANZ Stadı'nda yaptığı antrenmanın bir drone tarafından takibe alındığı öne sürüldü ve bir video paylaşıldı.

Honduras Futbol Federasyonu'nun resmi twitter hesabından paylaşılan mesajda "Avustralya, Honduras'ın antrenmanında bir drone kullanarak casusluk yapıyor. Bu olay, takımda ve Honduras delegasyonunda büyük hayal kırıklığı yarattı" denildi.

Avustralya cephesi ise iddiayı sert bir dille reddetti. Sidney Olimpik Park yetkilileri yapılan inceleme sonrasında "Drone, stadın yanındaki Cathy Freeman Park'ta oynayan çocuklara ait. Çocuklar da süratli bir şekilde kompleks içinde drone uçurmanın yasak olduğu konusunda uyarıldı ve cisim yere indirildi" açıklamasını yaptı.

Honduras Teknik Direktörü Jorge Luis Pinto, "Olay casusluk çıkmadı. Ne diyorsunuz?" sorusuna geri adım atmadan yanıt verdi:

"Yaşananlar, bu kadar gelişmiş bir ülke için utanç verici... Avustralya delegasyonu, Honduras'a geldiğinde her banyoyu, duşu, tuvaleti, stadyumdaki ve antrenman alanlarındaki her dolabı kontrol ettiler. Kimse masumu oynamasın. Futbolda casusluk vardır."

Pinto, daha önce de Honduraslı bazı gazetecilerin maddi çıkar karşılığında bazı bilgileri Avustralyalılar'a verdiklerini öne sürmüştü.

Sayfa Yükleniyor...