‘Honved Türk tokadı yedi’

Fenerbahçe'nin 5-1 galibiyeti Macaristan spor medyasında yankıları sürüyor. Yer alan haberlerde Fenerbahçe'nin, Budapeşte Honved karşısında antrenman maçı yaparcasına kazandığını belirtti.

31.07.2009 - 12:51

BUDAPEŞTE - Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunun ilk maçında Budapeşte Honved takımı karşısında aldığı 5-1'lik galibiyet, Macaristan spor medyasında geniş yer aldı.

Macaristan'ın tek günlük spor gazetesi olan Nemzetisport, maça ilişkin haberine, ''Elenme: Honved ağır yenilgiye koştu'' başlığını attı.

İkinci başlıkta ''Fener'e yarım devre yetti, Zsolnai Honved'in sadece şerefini kurtardı'' ifadesini kullanılan haberde, ''Fenerbahçe kendi sahasında Budapeşte Honved önünde çok kolay bir galibiyet aldı. Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe taraftarlarını isyan ettiren İspanyol Guiza, attığı 3 golle maçın yıldızı oldu ve taraftarlarla arasındaki buzları eritti'' denildi.

Hir TV Kanalı da ''Honved Türk tokadını yedi'' başlığıyla duyurduğu haberinde, ''Honved İstanbul'da Fenerbahçe önünde aldığı 5-1'lik mağlubiyetle UEFA Avrupa Ligi'ne adeta veda etti. Rövanş bir hafta sonra Budapeşte'de olacak, ama umut neredeyse hiç yok'' diye yorum yaptı.

Bulvar gazetesi de maç haberinde ''MTK'nın ardından Honved de 5'lik oldu'' başlığını kullandı ve ''Geçtiğimiz yıl MTK'ya deplasmanda 5 gol atan Fenerbahçe, bu sefer kendi sahasında Budapeşte Honved'e 5 gol attı. Macar takımları Fenerbahçe'den kurtulamayacak mı? Fener, Budapeşte'de de bizi 5'ler'' diye yazdı.

Macar internet sitelerinden Origo, ''Guiza'nın 3 golü Honved'in ağlarında'' başlığıyla maçın gollerini yayımdı. Topfoci.hu sitesi de ''Honved'i İstanbul'da nakavt ettiler'' başlığının ardından, 45 bin ateşli taraftarı önünde zaten turun favorisi olan Fenerbahçe'nin, Budapeşte Honved karşısında antrenman maçı yaparcasına kazandığını belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...