Hopman Kupası'na İspanya damgası!

Milli takımların mücadele ettiği Hopman Kupası'nın ikinci gününe İspanya damga vurdu. İspanya, Amerika Birleşik Devletleri’ni 3-0 mağlup etmeyi başardı.

Ntvspor 03.01.2010 - 15:13

Avustralya'nın Perth kentinde düzenlenen ve kadın-erkek karışık milli takımlarınmücadele ettiği Hopman Tenis Kupası’nda İspanya ile Amerika Birleşik Devletleri karşı karşıya geldi. İlk maç bayanlar arasındaydı. Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda çeyrek final oynayarak yıldızı parlayan 18 yaşındaki Melanie Oudin, İspanyol Maria Joze Martinez Sanchez'e direnemedi. 27 yaşındaki Martinez Sanchez, maçı 6-4'lük iki setle kazandı.

Erkekler maçında ise daha büyük bir çekişme vardı. Maçın ilk seti 7-5'lik tie break ile Birleşik Amerikalı John İsner'in oldu. İkinci seti ise İspanyol Tommy Robredo kazandı. Son setin sonucu yine tie break ile belirlendi. Tie break'i 7-4 kazanan Robredo, İspanya'yı zafere taşıdı.

Çiftler maçında da Robredo-Martinez Sanchez ikilisi, Oudin-İsher'i 6-4 ve 7-5'lik iki setle yendi. Böylece İspanya mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.

Hopman kupasında 8 milli takım iki grup halinde mücadele ediyor. Grup birincileri 9 Ocak Cumartesi günü finalde karşı karşıya gelecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...