Howard ödülü kaptırmadı

NBA'de ‘yılın savunmacısı’ ödülüne, bir kez daha Dwight Howard layık görüldü. Orlando Magic'in ‘süperman’ lakaplı yıldızı, üst üste 2. sezon hem ribaund hem de blok krallıklarını elde etti.

Ntvspor 21.04.2010 - 13:04

Howard ödülü kaptırmadı

Orlando Magic'in yıldız pivotu Dwight Howard, bu sezon hücumda beklentilerin altında kalsa da savunmadaki varlığıyla takımına büyük katkı sağladı. Normal sezonu 13.2 ribaund ve 2.8 blok ortalamalarıyla tamamlayan Howard, üst üste 2. sezonda ‘yılın savunmacısı’ ödülünün sahibi oldu.

Diğer adaylar Josh Smith ve Gerald Wallace'a büyük fark atan Howard, aynı zamanda Bill Walton, Kareem Abdul Jabbar, Hakeem Olajuwon ve Ben Wallace'dan sonra normal sezonu hem ribaund hem de blok kralı olarak tamamlayan 5. isim olarak tarihe geçti.

24 yaşındaki yıldız oyuncu, “Sanırım herkes en değerli oyuncu ödülüne bakıyor. Ama bence galibiyetler ve şampiyonlukları getiren savunma. Bu fikrim de değişmeyecek” diye konuştu.

2004 yılında liseden mezun olarak NBA kariyerine başlayan Howard, kısa sürede ligin en etkili uzunlarından biri haline geldi. ‘Süperman’ lakaplı pivot, geçtiğimiz sezon Orlando Magic'in NBA finallerine çıkmasında en büyük pay sahiplerinden biri olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...