Hradecka-Dushevina finali

İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda Çek Lucie Hradecka ve Rus Vera Dushevina rakiplerini yenerek finale çıktılar.

01.08.2009 - 19:26

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009 Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nda teklerde ilk finalist, 8 numaralı seribaşı Çek Cumhuriyeti'nden Lucie Hradecka oldu.

Garanti Koza kuruculuğunda, ENKA, Türk Telekom ve Spor Toto ana sponsorluğunda İstinye'deki ENKA Arena'da yapılan turnuvada, merkez korttaki tekler yarı final maçında WTA Tour sıralamasında şu anda 70. sırada bulunan Çek Lucie Hradecka, 61. sıradaki Alman Andrea Petkoviç'i 6-7, 7-5 ve 7-5'lik setlerle 2-1 yenerek, finale yükseldi.

Büyük çekişmeye sahne olan ve 2 saat 55 dakika süren karşılaşmaya, 1. sette 12. oyunda aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle ara verilirken, hakem, tenisçiler ve seyirciler korttan ayrıldı. Yağışın durması ve kortun silinmesinin ardından 50 dakikalık bir aradan sonra karşılaşmaya devam edildi.

Karşılaşmada sonuna kadar büyük heyecan yaşanırken, tenisseverler maç sonunda iki tenisçiyi de alkışladı.

HRADECKA: ÇOK MUTLUYUM
Lucie Hradecka, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, şu anda yorgun olduğunu belirterek, ''Finale çıktığımı için çok mutluyum. Finale çıkmanın verdiği güçle akşamki maça çıkacağım'' dedi.

Turnuva boyunca çok fazla çift hata yaptığını kaydeden Hradecka, ''Kolumla ilgili bir problem vardı. Bu maçta da çift hatalar yaptım. Şimdi çok zorlu bir tekler finali bekliyorum'' diye konuştu.

RAKİP DUSHEVİNA OLDU
İstanbul Cup 2009'da teklerde ikinci finalist ise, 5 numaralı seribaşı Rus Vera Dushevina oldu.

Merkez korttaki tekler yarı final maçında WTA Tour sıralamasında 49. sırada bulunan Dushevina, 85. sıradaki İsviçreli Timea Bacsinszky'yi 6-2 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yenerek, finale adını yazdırdı.

Karşılaşma 1 saat 28 dakika sürerken, İsviçreli Bacsinszky de sempatik hareketleriyle izleyenlerin beğenisini kazandı.

Vera Dushevina, yarın finalde Çek Cumhuriyeti'nden Lucie Hradecka ile karşılaşacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...