Hurma: F.Bahçe ile anlaşamazsa bizde kalır

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, "Mehmet Topuz'un Fenerbahçe ile anlaşmasını bekliyoruz. Anlaşamazlarsa gelsin bir yıl daha bizde oynasın" dedi.

Haberler 06.06.2009 - 14:00

KAYSERİ - Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma, Mehmet Topuz'un Fenerbahçe'ye transferi konusundaki tartışmaların hukuk çerçevesinde çözülebileceğini söyledi.

Hurma, Kayserispor ile 1 yıllık sözleşmesi bulunan takım kaptanı Mehmet Topuz'un bonservisinin Fenerbahçe'ye verilmesi konusunda iki kulübün anlaştığını hatırlattı.

Basında Mehmet Topuz'un Fenerbahçe'ye gitmek istemediği ve Beşiktaş'a transfer olmak istediği yönünde haberler çıktığını anımsatan Hurma, ''Mehmet Topuz'un transferi konusunda basında çok fazla bilgi kirliliği var. Biz Mehmet Topuz'un bonservisini Fenerbahçe'ye verdik. Şimdi, Mehmet'in Fenerbahçe ile oturup anlaşmasını bekliyoruz. Eğer, anlaşamazlarsa gelsin bir yıl daha bizde oynasın. Zaten bir yıllık sözleşmemiz daha var. Başımızın üstünde yeri var. Basında Mehmet'in Fenerbahçe'ye gitmek istemediği yönünde haberler çıkıyor. Ben Mehmet'in böyle bir tavır içine gireceğini tahmin etmiyorum. Bu tür tartışmaların çok fazla büyütülmemesi gerekir. Her şey hukuk çerçevesinde çözülür. Mehmet, Fenerbahçe'ye gitmek istemezse yaptığımız sözleşme geçersiz olur ve bize geri döner ama böyle bir şey olacağına ihtimal vermiyorum'' dedi.

Mehmet Topuz'un Beşiktaş ile anlaşmasının bazı tartışmalara neden olduğunu belirten Hurma, ''Bizim Beşiktaş'a karşı herhangi bir tavrımız yok. Beşiktaş da bu ülkenin bir takımı. Fakat biz Fenerbahçe'ye söz vermişken Beşiktaş'ın bizden habersiz futbolcumuzla anlaşma yapması yanlış. Beşiktaş yönetimi, bize Mehmet ile görüştüklerini ve anlaştıklarını söyleseydi. Belki biz Fenerbahçe ile görüşmezdik veya söz vermezdik. Belki de Mehmet'in bonservisini Beşiktaş'a verebilirdik'' diye konuştu.

Mehmet Topuz'un Kayserispor'dan alacağı olduğu yönünde de asılsız haberler çıktığını ifade eden Hurma, Kayserispor'un ödeme ahlakı olan bir kulüp olduğunu, hiçbir futbolcularına borçlarının olmadığını söyledi. Mehmet Topuz'un da alacağı olmadığını kaydeden Hurma, ''Mehmet, alacağı olduğunu iddia ediyorsa, belgeleri ile birlikte Federasyona başvurabilir'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...