Hurma: Ligdeki en ucuz bileti satıyoruz

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Turkcell Süper Lig'in en ucuz biletini satmalarına rağmen, hala bazı kesimlerden tepki gördüklerini belirtti.

03.11.2009 - 14:18

Hurma: Ligdeki en ucuz bileti satıyoruz

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Kayserispor'un çok başarılı bir dönemden geçtiğini, pazar günü Fenerbahçe karşısında çok iyi futbol oynadığını, ancak halen bilet fiyatları nedeniyle tepki gördüklerini ifade etti.

Kayserispor gibi bir kulüp için tribün gelirlerinin çok önemli olduğunu, ancak taraftarlar maça ilgi göstermediği için hedefledikleri gelirleri elde edemediklerini kaydeden Hurma, Türkiye şartlarında çok ucuz bilet sattıklarını dile getirdi.

Fenerbahçe maçında 30 liradan 13 bin 800 bileti satışa sunduklarını bildiren Hurma, ''Turkcell Süper Lig'in en ucuz biletini satıyoruz. Eskişehirspor, bizimle oynadığı maçta kale arkası tribünde 50 liradan bilet sattı. Gaziantepspor, Fenerbahçe maçında 50 liraya bilet sattı. Biz, Fenerbahçe maçı gibi, önemli hasılat elde etmemiz gereken maçta 30 liradan bilet satışa sunduk. Ama, bazı kesimler halen bize tepki gösteriyor. Fenerbahçe maçından 1.2 milyon lira gelir elde etmemiz gerekirken, 250 bin lira gelir sağladık. Bir maçta 500 güvenlik görevlisi ve 500 kulüp görevlisi çalışıyor. Onların paraları ve stat giderlerini çıktığımızda kulübümüz böyle önemli maçlarda bile para kazanamıyor. Normalde bizim 3 büyük takımın maçlarından 4.5 milyon lira, diğer maçlardan da toplam 4.5 milyon lira ve kombinelerden 3 milyon lira gelir elde etmemiz gerekiyor. Bu gelir ile 3 tane çok kaliteli futbolcu alabiliriz. Fenerbahçe, bir maçta 6 milyon lira gelir sağlıyor. Sonra çıkıp biz Fenerbahçe ile rekabet etmeye çalışıyoruz.'' dedi.

Bazı taraftar gruplarının bilet fiyatlarını bahane ederek kendilerine saldırmaya çalıştığını ileri süren Hurma, ''Kayserispor, tarihinin en başarılı dönemini yaşıyor. Oynadığımız futbol, genç yetenekler, tesisler ve birçok bakımdan tarihimizin en başarılı dönemlerini geçiriyoruz. Buna rağmen, maçlarda bazı taraftar gruplarından küfür yiyoruz. Bize, basınla ve taraftarla aramızın kötü olduğunu söylüyorlar. Bizim taraftarımızla, ilkeli ve ahlaklı basınla hiçbir sorunumuz yok. Madem, sorun olduğunu söylüyorlar. Gelin, her kesimden insanın katılımıyla bir komite oluşturalım. Herkes, Kayserispor'dan ne istiyorsa açıkça söylesin. Ama, bizden bazı istekleri olanlar, bunları açıkça dile getirmiyorlar. Yüzümüze başka şey söyleyenler, kamuoyuna başka şey anlatıyor. Biz taraftarımızı kucaklamak istiyoruz. Taraftarımızla sorunumuz olamaz. Ama, bazı gruplar taraftarımızı yönlendirmeye çalışıyor.'' diyerek sözlerine son verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...