Hurma: Yabancılardan faydalanamadık

Geçen sezon, kaliteli yabancı transferleri yaptıklarını ama sabırsızlık nedeniyle bunlardan faydalanamadıklarını belirten Hurma, bu yıl aynı sorunları yaşamak istemediklerini söyledi.

Haberler 09.07.2009 - 11:04

KAYSERİ  - Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, geçen sezon transfer ettikleri yabancı oyunculardan faydalanamadıklarını belirtti.

Hurma, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl çok kaliteli yabancı oyuncular aldıklarını, ancak bu yıl bu futbolculardan çoğunu göndermek zorunda kaldıklarını ifade etti.Yabancı oyuncu transferinin çok zor olduğunu ve yabancı futbolcuların takıma adapte olmalarının zaman gerektirdiğini vurgulayan Hurma, şunları söyledi:

''Geçen sezon, Türkiye'ye nadiren gelen yüksek kariyerli yabancılar transfer ettik. Fakat sabırsızlığımız nedeniyle bu oyunculardan faydalanamadık. Şansımız da yaver gitmiş ve çok başarılı transferler yapmıştık. Geçen yıl İngiltere Premier Lig'de forma giyen Aghahowa ve Olembe'yi almıştık. Wigan Athletic takımında forma giyen bu futbolcular, yüksek bedellerle bu takıma gelmiş ve önemli bir kariyere sahip olmuşlardı. Yine Avrupa futbolunun önemli takımlarından Sporting Lizbon'dan kiralık olarak aldığımız Puroviç gelecek vaat eden bir futbolcuydu. Arjantin'den aldığımız Escobar da yetenekli bir sporcuydu. Ancak, bu transferlerimiz ve futbolcuların performansları çok eleştirildi. Bu futbolcuların takıma uyumu için sabır gösteremedik ve yollarımızı ayırmak zorunda kaldık.''

Escobar'ı devre arasında gönderdiklerini, kiralık oyuncu Puroviç'i sezon bitiminde gönderdiklerini, Aghahowa'nın sözleşmesini karşılıklı feshettiklerini hatırlatan Hurma, Olembe ile görüşmelerini sürdürdüklerini, bu oyuncuyla da yollarını ayıracaklarını söyledi.

        

Aghahowa'nın bu yıl UEFA Kupası'nın sahibi olan Shakhtar Donetsk takımı  ile anlaştığını kaydeden Hurma, bu yılki transferlerinde de aynı sorunlarla karşılaşmama dileğinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...