Ibra: Sert vurmayı Mihajloviç'ten öğrendim

Geçtiğimiz hafta sonu Real Zaragoza'ya serbest vuruştan attığı golde topun saatte 103 kilometre hızlı gittiği tespit edilen Barcelona'nın yıldız golcüsü Zlatan İbrahimovic, sert şut atmayı İnter'deyken Sinisa Mihajloviç'ten öğrendiğini söyledi.

27.10.2009 - 13:05

Ibra: Sert vurmayı Mihajloviç'ten öğrendim

FC Barcelona'nın İsveçli forveti Zlatan İbrahimoviç'in geçen hafta sonu Real Zaragoza'ya serbest vuruşta attığı golde topun saatte 103 kilometre hızla gittiği belirtildi.

Barcelona'nın 6-1 kazandığı maçta, serbest vuruştan skoru 2-0'a getiren golü atan Zlatan İbrahimoviç'in topa verdiği hız İspanya'da konuşuluyor.

Geçen sezon İnter formasıyla İtalyan liginde serbest vuruştan iki gol atan İbrahimoviç'in bu gollerin birinde topa saatte 124 kilometrelik hız verdiği hatırlatıldı. İsveçli futbolcu, topa sert vurmayı İnter'deyken Sinisa Mihajloviç'ten öğrendiğini açıklarken, ''Zaragoza maçında serbest vuruşu ben kullanmak istedim, çünkü İtalya'da bu tip vuruşlarda çok çalışma yaptım. Antrenmanlarda eğer yanınızda Mihajloviç gibi biri bulunuyorsa sert şut çekmeyi öğreniyorsunuz. O, topa iyi ve sert vurmayı bilen bir futbolcu'' dedi.

Real Zaragoza'ya attığı golden dolayı heyecanlandığını ve çok mutlu olduğunu kaydeden İbrahimoviç, Barcelona'ya artık uyum sağladığını ve fiziksel olarak kendisini çok iyi hissettiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...