İbrahim Kızıl: Kimseyi küçümsemiyoruz

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, kimseyi küçümsemediklerini ve işlerine ciddiyetle baktıklarını söyledi.

Haberler 25.02.2009 - 15:08

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, hafta sonunda deplasmanda Denizlispor ile zorlu bir mücadeleye çıkacaklarını hatırlatarak, ''Kimseyi küçümsemiyoruz, işimize ciddiyetle bakıyoruz'' dedi.

Kırmızı-siyahlı takımın Celal Doğan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanı izleyen ve çalışma sonrası açıklamalarda bulunan başkan Kızıl, teknik heyet ve futbolcularla bir toplantı yaptığını hatırlatarak, ''Gaziantepspor olarak bundan sonraki çalışmalarımızda kendi işimize bakacağız. Bütün maçları ciddiye alacağız. Hiçbir maç kolay değil. İşte görüyorsunuz Kocaelispor ve Galatasaray örneği var. Gençlerbirliği ve Fenerbahçe örneği var. Var da var yani, kimsenin kimseyi küçümsemeye hakkı yok'' diye konuştu.

Gerek yönetim, gerek teknik heyet ve gerekse de futbolcular olarak bunun bilincinde olduklarını söyleyen Kızıl, ''Yaptığımız toplantıda bazı şeyleri teknik heyet ve futbolcularla görüştük. Bundan sonra daha iyi, daha az hata yapan, bireysel hatalardan uzak bir takım olacağız. İşimizi ciddiye alıp, sezonu rahat bir şekilde bitirmeyi amaçlıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Ligde son iki maçta alınan iki yenilgiyi düşüş olarak değerlendirmediğini, bu takımın İstanbul'da Fenerbahçe'den puan aldığını anımsatan Kızıl, ''Neticede her şey olabilir. Bütün maçları kazanacağız diye bir kural yok. Zaten bütün maçları kazanmış olsak, ligde şampiyon oluruz. Bu yenilgilerden ders çıkartmamız ve daha dikkatli olmamız gerekiyor. Hafta sonunda deplasmanda karşılaşacağımız Denizlispor, alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren bir ekip. Bundan sonra elimizden geldiği kadar puan alıp, zirveye doğru çıkmak istiyoruz. Takım olarak beklentimiz önümüzdeki 3 maçtan 9 puan çıkartmak'' dedi.

Teknik kadroya ve futbolculara yönelik olarak taraftarların tepkisine de değinen İbrahim Kızıl, ''Taraftarların ağzını kapatamazsınız. Yapılanlar yanlıştır, ama söylemişler bir defa. Bu kulübün gerçek sahibi şehirdir. Ama bu kurumun başında insanlar var. Gaziantepspor sahipsiz değil, biz buradayız. Hocaların, futbolcuların moralini bozmaya gerek yok. Bu arkadaşlarla yola çıktık ve bu ekiple buralara geldik'' diye konuştu.

PRİMLER
Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, prim konusuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise ''İç ve dış sahada alınan galibiyetlere nasıl prim veriyorsak, yenilgiye de ceza veriyoruz. Kendi sahamızda kaybettiğimiz Beşiktaş maçının cezası 6 bin TL'' dedi.

Hem futbolcularla, hem teknik heyetle toplantı yaparak gerekeni söylediğini vurgulayan Kızıl, ''Gerek Ankaragücü, gerekse Beşiktaş maçındaki kötü gidişatı hep birlikte değerlendirdik. Bazı uyarıları yapmak zorunda kaldım. Hesap sormak bizim en doğal hakkımız'' şeklinde konuştu.

TEKNİK ADAMIN İŞİNE KARIŞMAM
Kızıl, Nurullah Sağlam'ın bu takımın teknik direktörü, Bekir'in ise takım kaptanı olduğunu hatırlatarak, ikisi arasında bir sürtüşme olmadığını söyledi.

Teknik direktörün işine asla karışmayacaklarını vurgulayan Kızıl, ''Yönetim kendi işini, teknik direktör kendi işini yapar. Bekir'in ilk 11'e alınmaması tamamen hocanın tasarrufudur. Bunun arkasında başka şeyler aramaya gerek yok. Sadece biz değil, hiçbir kulübün hocaya gidip şunu oynat, bunu oynatma deme gibi lüksü yoktur. Bekir konusunda da taktiksel anlamda Nurullah Sağlam bir karar vermiştir, bu kararına saygı duyarız'' diye konuştu.

Kızıl, personel maaşlarını en kısa zamanda dağıtacaklarını da belirterek, ''İşçilerin alacağı olabilir, normaldir. Bütün kulüplerde bu sıkıntı vardır. İnsanlar ister ki aybaşı geldiğinde tüm maaşlar dağıtılsın. Herkesin gördüğü gibi dünyada ve Türkiye'de kriz var. İşyerlerinde de aylarca maaş alamayan personel var. Buna rağmen bizler en iyi şekilde götürmeye çalışıyoruz. Personelimiz rahat olsun. Herkes maaşını alacak'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...