İspanyol "Marca" ve İtalyan "La Gazzetta Dello Sport" gazetelerinin iddiasına göre, Barcelona ile Inter, Zlatan Ibrahimovic ve Samuel Eto'o'nun başrollerini oynadığı transferde anlaşmaya varmak üzere. Buna göre, Barcelona 40 milyon euro'nun yanısıra Samuel Eto'o'yu ve bir yıllığına kiralık olarak Alexander Hleb'i Inter'e gönderecek, karşılığında da Ibrahimovic'i alacak.

Ezeli rakibi Real Madrid'in Cristiano Ronaldo, Kaka ve Benzema gibi transferlerine bugüne kadar sadece Maxwell ile yanıt veren Barcelona, Zlatan Ibrahimovic'i renklerine bağlamak için girişimlerini sürdürüyor.

Inter Kulübü Başkanı Massimo Moratti ile biraraya gelen başkan Joan Laporta ve Sportif Direktör Txiki Begiristain, İtalyan ekibine İsveçli golcü için resmi teklifini sundu. Ibrahimovic'e karşılık 40 milyon euro ve Samuel Eto'o'yu gözden çıkaran katalanlar, Belaruslu Hleb'i de bir seneliğine Inter'e kiralamayı kabul etti.

İtalyan basınına açıklamalarda bulunan Moratti, "Maxwell konusunda Barcelona ile anlaşmaya vardık. Hleb için de görüşmelerimiz sürüyor. Bunun dışında Ibrahimovic ve Eto'o'nun transferleri de gündemimizde yer alıyor" ifadelerini kullandı.

Laporta ve Moratti daha önce bir kez daha biraraya gelmiş, ancak görüşmeden net bir sonuç çıkmamıştı. İkinci buluşmaya Teknik Direktör Josep Guardıola'nın isteğiyle Txiki Begiristain'ın katılması ise iki ülke medyası tarafından, bu kez resmi bir adım atılacağının kanıtı olarak gösteriliyor.