İSTANBUL - Barcelona ile Inter arasındaki Eto'o-Ibrahimovic takası resmen bitiyor. Barcelona Kulübü'nün internet sitesinden yapılan açıklamada Zlatan Ibrahimovic'in Pazartesi günü sağlık kontrolünden geçeceği bildirildi. Kulüp aynı zamanda Samuel Eto'o ve Aleksandr Hleb'e Milano'da sağlık kontrolünden geçme izni verdi.

Eto'o'nun Inter ile anlaştığını açıklaması ve menajeri Josep Mesalles'in Barcelona ile aralarındaki ufak pürüzleri gidermek için Katalunya'ya gideceğini duyurmasının ardından gözler takasın diğer cephesine, Zlatan Ibrahimovic'e çevrilmişti.

Inter'in ABD'deki kampından ayrılan ve ülkesi İsveç'e geçerek gelişmeleri oradan takip etmeye başlayan Ibrahimovic'e menajerinden olumlu haber geldi.

Barca TV'ye açıklama yapan sportif direktör Txiki Begristain, İsveçli futbolcunun menajeri ile prensipte anlaştıklarını duyurdu.

Barcelona ile yıllık 9 milyon Euro karşılığında 5 senelik sözleşme imzalaması beklenen Ibrahimovic'in sağlık kontrolünden geçeceğinin açıklanmasıyla transferin bittiği bir anlamda resmen doğrulanmış oldu.