İsveç Milli Takımı'nın yıldız oyuncusu Zlatan Ibrahimoviç, Türkiye'yle oynanacak özel maç öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye'de olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Ibrahimovic, "Yarın ben de oynamak istiyorum ama belimde bir ağrı var. Yarın netlik kazanacak, futbol oynayıp kendimi göstermek istiyorum. Türkiye Ligi'nde 4 tane yetenekli İsveç Milli takımının oyuncusu var. Galatasaray'ın Chelsea'ye karşı oynadığı oyun Türk futbolunun geldiği seviyeyi gösteriyor" dedi.

"Bugünkü yeteneğimle 18 yaşındaki enerjiye sahip olmak isterdim." diyen İsveçli yıldız, "Dünya Kupası'nda çok güçlü milli takımlar karşı karşıya gelecek ama favorim Brezilya. Kendi sahalarında oynamanın avantajını kullanacaklarını düşünüyorum. Kulübümdeki arkadaşlarımdan birinin kupayı kaldırmasını isterim" diye konuştu.

PSG'de mutlu olduğunu dile getiren Ibrahimovic, "Öncelikle PSG'de çok mutluyum. Çok iyi bir sözleşmeyle çalışıyorum. Takımın sahipleri de çok destek veriyor. PSG'de devam etmek istiyorum. Türkiye'den bir teklif gelirse mutluluk duyarım. İstenilen bir oyuncu olduğumu görmek beni mutlu eder" ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu kişisel performansıyla ilgili "Kendi performansımdan çok mutluyum. Geçen seneden daha iyi oynadığımı düşünüyorum. Geçtiğimiz senelerdeki rekorlarımı kırıyorum. Bu seviyede devam etmem için çok çalışmalıyım. Kariyerimin sonuna geldikçe kendimi bir şarap gibi görüp daha da iyi olacağıma inanıyorum" dedi.