Ibrahimovic'ten geri vites

Bordeaux maçının ardından ilginç açıklamalar yapan Zlatan Ibrahimovic, Spor Bakanı’nın da tepkisini çekince geri adım attı. İsveçli yıldız; Paris Saint-Germain internet sitesinden bir özür açıklaması yayınladı.

Ntvspor 16.03.2015 - 12:01

Ibrahimovic'ten geri vites

Paris Saint-Germain'in İsveçli yıldızı Zlatan İbrahimovic'in, Bordeaux mağlubiyetinin ardından yaptığı açıklamalar Fransa'da büyük tepki topladı. Soyunma odası koridorlarında karşılaşmanın hakemine tepki gösteren yıldız futbolcu, "Böyle kötü bir hakemi 15 yıllık futbolculuk kariyerimde görmedim. Bu ülke Paris Saint-Germain'i hak etmiyor. Paris Saint-Germain bu ülkede olmamalı. Biz bu ülke için çok iyiyiz" ifadelerini kullandı.

Ibrahimovic'in açıklamalarına, politikacılar sert tepki gösterdi. Spordan sorumlu devlet bakanı Patrick Kanner, twitter hesabından "Ibrahimovic'in yaşadığı hayal kırıklığı, hakeme ve onu ağırlayan ülkeye hakaret etmesini haklı çıkarmaz" ifadelerini paylaştı ve yıldız futbolcunun Fransa'dan özür dilemesi gerektiğini vurguladı.

Artan eleştirilerin ardından Ibrahimovic, Paris Saint-Germain internet sitesinden özür açıklaması yayınladı. Sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten İsveçli yıldız, "Açıklamalarım ne Fransa ne de Fransız halkına yönelikti. Ben sadece futboldan bahsettim" ifadelerine yer verdi.

Karşılaşmanın hakemine tepkisini sürdüren yıldız futbolcu, "Bir maç kaybettim, kabul ediyorum. Ama hakemin kuralları uygulamamasını kabul etmiyorum" dedi.

Ibrahimovic, kullandığı ifadeler nedeniyle rencide olan insanlardan özür diledi

Sayfa Yükleniyor...