‘İddianame ne zaman çıkar?’

UEFA, TFF’nin şike kararının ligin ortasında çıkma ihtimalini araştırıyor.

23.08.2011 - 07:48

UEFA Disiplin Başmüfettişi Pierre Cornu, şike ve teşvik soruşturmayla ilgili savcı Mehmet Berk ile görüştü.

Cornu, M.Ali Aydınlar, Lutfi Arıboğan ve Başsavcıvekili Fikret Seçen’in de yer aldığı toplantıda iddianamenin ne zaman çıkacağı konusunda bilgi talep ederken detaylara da Vatan Gazetesi ulaştı.

Pierre Cornu aslında soruşturma açıldığından bu yana UEFA tarafından bu işe bakmakla görevlendirildi. TFF yönetimi, Etik Kurulu’nun raporunu kamuoyuna açıkladıktan sonra aldığı kararları da içeren dosyayı UEFA’ya gönderdi. Dosyaları yeniden inceleyen Pierre Cornu, TFF yetkililerine şunları söyledi: “Eğer mahkemenin kararı sezon ortasına denk gelirse ve sizin de alacağınız karar sezon ortasında çıkarsa Avrupa’ya gelen takımlarla ilgili ciddi sorun olur. Ülkenize gelerek soruşturmayı yürüten savcı ile görüşmek istiyorum.”

Bu görüşmenin ardından Aydınlar, geçtiğimiz cuma adliyeye giderek Mehmet Berk ile biraraya geldi. Bu görüşmede UEFA’da oluşan soru işaretlerini savcı Berk’e aktaran Aydınlar, Cornu’nun görüşme isteğini iletti. Berk’in de isteğe olumlu yaklaşarak, “Buyursun gelsin” demesiyle birlikte Cornu İstanbul’a davet edildi. Dün ise başmüfettişin özellikle iddianamenin ne zaman çıkacağı konusunda sorular sorduğu ve kaygılarını dile getirdiği öğrenildi.

Aydınlar görüşme sonrası “Cezai boyutla ilgili bundan sonra bilgi sahibi olmak istediklerini söylediler. Ancak rapor hazırlamak için gelmediler” açıklamasını yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...