'İhtiyacımız olan bir galibiyet aldık'

Beşiktaş Cola Turka'yı 100-92'lik skorla geçen Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, ihtiyaçları olan bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Haberler 28.12.2009 - 12:46

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nde ezeli rakibi Beşiktaş Cola Turka'yı 100-92'lik skorla geçen Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, ihtiyaçları olan bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Karşılaşmanın güzel bir ortamda geçtiğini ifade eden Karakaş, ''Abdi İpekçi Salonu'nda basketbol adına güzel şeyler yaşandı. Seyirci atmosferi çok iyiydi. Önceki derbilerde karşılaştığımız olayların hiçbiri yoktu. İki takım da kazanmak için elinden geleni yaptı, isimlerine yakışır bir mücadele ortaya koydu. Kazandığımız için mutluyuz, ihtiyacımız olan güzel bir galibiyet aldık. Bütün basketbol maçlarının aynı şekilde geçmesini diliyorum'' diye konuştu.

Karakaş, Beşiktaş Cola Turka ile ikincilik için uzun bir süredir çekiştiklerini belirterek, ''Sürekli averajla yer değiştiriyorduk. Ancak bu hafta puan farkıyla öne geçtik. Aldığımız bu sonuç dolayısıyla olası bir play-off eşleşmesinde dezavantajlı duruma düşmeyeceğiz'' dedi.

'MRSİÇ ÖRNEK BİR OYUNCU'
Nedim Karakaş, Beşiktaş Cola Turka karşısında gösterdiği performansla takımının kazanmasında önemli rol oynayan Damir Mrsiç'in örnek bir oyuncu olduğunu dile getirdi.

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjeviç'in, ''Bu yıl basketbola elveda diyebileceği bir yıl olarak düşünüyorduk'' dediği Mrsiç'in çok çalışkan bir isim olduğunu belirten Karakaş, ''Çalışmalarıyla tüm genç oyunculara örnek bir oyuncu. Zaten performansıyla gençlerin ondan öğrenmesi gereken çok şey olduğunu gösteriyor'' ifadelerini kullandı.

Maçın son periyodunda antrenör Tanjeviç ile sarı-lacivertli oyuncu Gordon Giricek arasında yaşanan diyaloğun yanlış anlaşıldığını anlatan Karakaş, ''Hocanın konuşma tarzı öyle. Bu nedenle bazen yanlış anlaşılmalar olabiliyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...