Futbolseverlerin büyük bir heyecanla beklediği Turkcell Süper Lig'de 2010-2011 sezonunun kura çekimi Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Turkcell Süper Lig'de 2010-2011 sezonu fikstür çekimine TFF yetkilileri ile Süper Lig'de mücadele edecek olan 18 kulüp temsilcisi katıldı.

Merakla beklenen derbi karşılaşmaları, 5, 9 ve 14. haftalarda oynanacak. Lig'in ilk derbisi 5. haftada Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak.

Ligin 9. haftasında ise ezeli rekabet heyecanı yaşanacak. Fenerbahçe ile Galatasaray, 9. haftada Şükrü Saracoğlu Stadı'nda kozlarını paylaşacak. 14. haftada ise, Galatasaray ile Beşiktaş, Ali Sami Yen Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

İkinci hafta büyük bir heyecana sahne olacak. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'nin son maçta şampiyonluğa uzanmasına engel olan Trabzonspor, sarı lacivertlileri ağırlayacak.

Süper Lig’de yeni sezon 15 Ağustos tarihinde başlayacak. Ligin ilk devresi 19 Aralık 2010'da oynanacak 17. hafta karşılaşmaları ile sona ererken, ikinci devresi 23. Ocak'ta başlayacak lig 22 Mayıs 2011'de oynanacak maçlarla tamamlanacak.

Turkcell Süper Lig'in son şampiyonu Bursaspor, bu sezon Bank Asya 1. Lig'den Süper Lig'e çıkan Konyaspor maçıyla lige başlıyor.


1. Hafta (13-16 Ağustos):

Fenerbahçe-Antalyaspor

Kardemir Karabükspor-Manisaspor

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Kayserispor

Ankaragücü-Trabzonspor

Bucaspor-Beşiktaş

Gaziantepspor-Kasımpaşa

Eskişehirspor-Gençlerbirliği

Bursaspor-Konyaspor

Sivasspor-Galatasaray

2. Hafta (20-23 Ağustos):

Manisaspor-Ankaragücü

Konyaspor-Eskişehirspor

Gençlerbirliği-Gaziantepspor

Kasımpaşa-Bucaspor

Kayserispor-Kardemir Karabükspor

Trabzonspor-Fenerbahçe

Antalyaspor-Sivasspor

Beşiktaş-İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Galatasaray-Bursaspor

3. Hafta (27-30 Ağustos):

Sivasspor-Bursaspor

Ankaragücü-Kayserispor

Bucaspor-Gençlerbirliği

Fenerbahçe-Manisaspor

Kardemir Karabükspor-Beşiktaş

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Kasımpaşa

Eskişehirspor-Galatasaray

Antalyaspor-Trabzonspor

Gaziantepspor-Konyaspor

4. Hafta (10-13 Eylül):

Kasımpaşa-Kardemir Karabükspor

Kayserispor-Fenerbahçe

Bursaspor-Eskişehirspor

Gençlerbirliği-İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Beşiktaş-Ankaragücü

Manisaspor-Antalyaspor

Trabzonspor-Sivasspor

Konyaspor-Bucaspor

Galatasaray-Gaziantepspor

5. Hafta (17-20 Eylül):

Fenerbahçe-Beşiktaş

Trabzonspor-Manisaspor

Antalyaspor-Kayserispor

Sivasspor-Eskişehirspor

Ankaragücü-Kasımpaşa

Kardemir Karabükspor-Gençlerbirliği

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Konyaspor

Bucaspor-Galatasaray

Gaziantepspor-Bursaspor

6. Hafta (24-27 Eylül):

Kayserispor-Trabzonspor

Manisaspor-Sivasspor

Galatasaray-İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Gençlerbirliği-Ankaragücü

Kasımpaşa-Fenerbahçe

Beşiktaş-Antalyaspor

Eskişehirspor-Gaziantepspor

Bursaspor-Bucaspor

Konyaspor-Kardemir Karabükspor

7. Hafta (1-4 Ekim):

Fenerbahçe-Gençlerbirliği

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Bursaspor

Manisaspor-Kayserispor

Ankaragücü-Konyaspor

Kardemir Karabükspor-Galatasaray

Bucaspor-Eskişehirspor

Trabzonspor-Beşiktaş

Antalyaspor-Kasımpaşa

Sivasspor-Gaziantepspor

8. Hafta (15-18 Ekim):

Galatasaray-Ankaragücü

Kasımpaşa-Trabzonspor

Bursaspor-Kardemir Karabükspor

Gençlerbirliği-Antalyaspor

Beşiktaş-Manisaspor

Kayserispor-Sivasspor

Gaziantepspor-Bucaspor

Eskişehirspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Konyaspor-Fenerbahçe

9. Hafta (22-25 Ekim):

Kardemir Karabükspor-Eskişehirspor

Kayserispor-Beşiktaş

Antalyaspor-Konyaspor

Fenerbahçe-Galatasaray

Ankaragücü-Bursaspor

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Gaziantepspor

Manisaspor-Kasımpaşa

Trabzonspor-Gençlerbirliği

Sivasspor-Bucaspor

10. Hafta (29 Ekim-1 Kasım):

Eskişehirspor-Ankaragücü

Konyaspor-Trabzonspor

Galatasaray-Antalyaspor

Gençlerbirliği-Manisaspor

Kasımpaşa-Kayserispor

Beşiktaş-Sivasspor

Bucaspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Gaziantepspor-Kardemir Karabükspor

Bursaspor-Fenerbahçe

11. Hafta (5-8 Kasım):

Kayserispor-Gençlerbirliği

Manisaspor-Konyaspor

Sivasspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Fenerbahçe-Eskişehirspor

Ankaragücü-Gaziantepspor

Kardemir Karabükspor-Bucaspor

Beşiktaş-Kasımpaşa

Trabzonspor-Galatasaray

Antalyaspor-Bursaspor

12. Hafta: (12-15 Kasım):

Bucaspor-Ankaragücü

Eskişehirspor-Antalyaspor

Konyaspor-Kayserispor

Galatasaray-Manisaspor

Gençlerbirliği-Beşiktaş

Kasımpaşa-Sivasspor

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Kardemir Karabükspor

Gaziantepspor-Fenerbahçe

Bursaspor-Trabzonspor

13 Hafta (19-22 Kasım):

Fenerbahçe-Bucaspor

Manisaspor-Bursaspor

Trabzonspor-Eskişehirspor

Ankaragücü-İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Kasımpaşa-Gençlerbirliği

Beşiktaş-Konyaspor

Kayserispor-Galatasaray

Antalyaspor-Gaziantepspor

Sivasspor-Kardemir Karabükspor

14 Hafta (26-29 Kasım):

Kardemir Karabükspor-Ankaragücü

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe

Konyaspor-Kasımpaşa

Galatasaray-Beşiktaş

Gençlerbirliği-Sivasspor

Bucaspor-Antalyaspor

Gaziantepspor-Trabzonspor

Eskişehirspor-Manisaspor

Bursaspor-Kayserispor

15. Hafta (3-6 Aralık):

Fenerbahçe-Kardemir Karabükspor

Beşiktaş-Bursaspor

Trabzonspor-Bucaspor

Ankaragücü-Sivasspor

Kasımpaşa-Galatasaray

Kayserispor-Eskişehirspor

Manisapor-Gaziantepspor

Antalyaspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Konyaspor-Gençlerbirliği

16. Hafta (10-13 Aralık):

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Trabzonspor

Eskişehirspor-Beşiktaş

Sivasspor-Konyaspor

Galatasaray-Gençlerbirliği

Ankaragücü-Fenerbahçe

Kardemir Karabükspor-Antalyaspor

Bucaspor-Manisaspor

Gaziantepspor-Kayserispor

Bursaspor-Kasımpaşa

17. Hafta (17-19 Aralık):

Fenerbahçe-Sivasspor

Kayserispor-Bucaspor

Antalyaspor-Ankaragücü

Gençlerbirliği-Bursaspor

Kasımpaşa-Eskişehirspor

Beşiktaş-Gaziantepspor

Manisaspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Trabzonspor-Kardemir Karabükspor

Konyaspor-Galatasaray