Juventus, kabus gibi bir sezonu geride bırakıyor. Serie A'da 7. sırada bulunan kulüp, büyük bir yeniden yapılanma hamlesi başlatmanın hazırlıklarını yapıyor. İtalyan basına göre, yeni transferler için kaynak yaratmaya çalışan yönetim, kaleci Gianluigi Buffon'u yüklü bir meblağ karşılığında elinden çıkarmaya hazırlanıyor.

Buffon, Juventus'un kendisini satma kararı alması halinde, Premier Lig’de forma giymek istediğini söyledi. Başarılı kaleci, “Önceliğim her zaman Juventus olacak. Ancak kulübüm beni satmaya karar verirse, zorluk çıkarmam. Bu durumda ilk tercihim İngiltere olacak” diye konuştu.

Buffon ile en fazla ilgilenen İngiliz kulübü Manchester City. Ancak Buffon, geçtiğimiz günlerde Ciıty'nin henüz en büyük futbolcuları kadrosuna katacak kadar önemli bir kulüp haline gelmediğini söylemişti.

İtalya Milli Takımı'nın kalesini de koruyan Buffon, Torino ekibinin olası yeni teknik direktörü olarak adı geçen Rafael Benitez'e de övgüler yağdırdı. Benitez'in başarılı olacağına inandığını ifade eden deneyimli file bekçisi, dünya kupası sonrası Marcello Lippi'nin yerine İtalya Milli Takımı’nın başına Cesare Prandelli'nin geçmesi gerektiğini de belirtti.