“İlk tercihim Fenerbahçe’ydi”

Fenerbahçe'nin Bursaspor'dan transfer ettiği Ozan Tufan, hedefinin, transferde ilk tercihi olduğu Fenerbahçe'de başarılı olduktan sonra Avrupa'da Türkiye'yi Arda Turan gibi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söylerken, Volkan Şen ise, geçen sezonki performansını sarı lacivertlilerde de devam ettirerek Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet etmek istediğini belirtti.

Ntvspor 17.08.2015 - 15:35

“İlk tercihim Fenerbahçe’ydi”

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Volkan Şen ve Ozan Tufan için imza töreni düzenlendi. İki futbolcu, törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe'de olmaktan dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten Volkan Şen, "Takımla birlikte antrenmanlara dün başladım, bir an önce uyum sağlayarak başarılı olmak istiyorum. Arkadaşlarımla şampiyonluklar yaşamak istiyorum.

İnşallah güzel olur, çok heyecanlıyım. Hayatımda yepyeni bir sayfa açıyorum. İnşallah bugünden itibaren de Fenerbahçe için sahada herşeyimi vererek, hırsımı ve yeteneğimi sahaya yansıtarak katkıda bulunmak istiyorum" dedi.

Ozan Tufan ise, "Zor bir dönemden geçtim. Benim için en iyisi, en önemlisi Fenerbahçe idi. Doğru karar verdim, transferde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Elimden gelenin fazlasıyla, en iyi Ozan Tufan'ı göstereceğim. Hedeflerim vardı, onlardan biri de Fenerbahçe. En iyi şekilde göstermek istiyorum kendimi" ifadelerini kullandı.

Transfer süreçleri hakkında görüşleri sorulan yeni transferlerden Volkan Şen, "Ben Bursasspor'dayken başkanımla konuştuğumda kendisine Fenerbahçe'de devam etmek istediğimi söyledim. İlk görüşme olumsuzdu, daha sonra isteğimi yeniledim. Her futbolcunun hayalidir Fenerbahçe'de oynamak. Saygı çerçevesinde, olumsuz konuşmadan sadece Fenerbahçe'de oynamak istediğimi söyledim. Bazı olaylar gelişti, futbolun içinde olağan şeyler, her futbolcu transfer ister, çok doğal. Başkanımla konuştuktan sonra böyle bir karar aldım. Yeni bir sayfa açıyorum, sadece futboluma konsantre olup Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet etmek istiyorum" derken, Ozan Tufan ise, "Benim de sıkıntılarım olmuştu Bursaspor'la ilgili. Fenerbahçe'de olmak isteğim ilk tercihimdi, kısmetimde varmış. Şimdi hedefimde daha iyi yerler var ama önce Fenerbahçe'de hedeflerime ulaşmak istiyorum. Anlayışla karşıladıkları için herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

VOLKAN: TRABZON’LA UYUŞMADIM

Trabzonspor'a transferi öncesinde 15 gün takımdan ayrı kalmasına rağmen o dönem bordo mavili ekibi çalıştıran Şenol Güneş'e 'hazırım' demesinin pişmanlığını belirten Volkan Şen, "Oraya gittiğimde hata yapmıştım, Şenol Güneş 'Hazır mısın?' dediğinde 'Hazırım' demiştim heyecandan dolayı. Sonrasında anladım hatamı. Ciddi sakatlıklar yaşadım. Trabzon'la uyuşmadım. İstediğim performansı gösteremedim. Bursa'ya döndüğümde ise sadece futbola konsantre olup, futbola odaklanıp çalışarak çıkış yapmayı planlıyordum. Bazen oturup düşündüğümde zoruma gidiyordu bazı şeyler. Sadece futbola odaklanıp başarılı olmaya çalıştım. Geçen sene benim adıma müthişti. Aynı performansı Fenerbahçe'de de devam ettirmek istiyorum. Yeteneğimi, hırsımı sahaya yansıtarak Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet etmek istiyorum" dedi.

Hedefleri hakkında konuşan Ozan Tufan ise, "Bizi yurt dışında en iyi şekilde temsil eden Arda ağabey. Onun tek kişi kalmasını istyemiyorum. Ben de onun gibi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum ülkemi. Arda, Enes, Salih... bu isimler çoğalsın istiyorum. Hedeflerim var. Birini gerçekleştirdim. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birine geldiğimi düşünüyorum. İlk geldiğimde kulübe, ilk idmanımda herkes beni çok iyi karşıladı. Çok iyi hocalarımız var. Fiziksel geliştirme için de, onlar tüm ihtiyaçlarımı karşıladılar, herşeyimle ilgilendiler. Onun için Fenerbahçe'nin büyük bir camia olduğunu dün ve bugün anladım, hocalarımız gereken yönü verecektir bana" yorumunu yaptı.

OZAN: ARDA GİBİ OLMAK İSTİYORUM

Neden Fenerbahçe'yi tercih ettiğinin sorulması üzerine ise Ozan, "Fenerbahçe'nin taraftarı çok büyük. Bursaspor'la buraya maça geldiğimizde atmosferden etkileniyorduk, dışına çıkamıyorduk, herkesi büyüleyen bir atmosfer vardı. Hedeflerimin başındaydı Fenerbahçe, o yüzden geldiğim için mutluyum. En iyisini yapacağım, sonra da Arda gibi devam ettirmek istiyorum kendimi, yeni nesillere yol açmak istiyorum. Son haftalarda performansımda fiziksel düşüş olmuştu ama geldikten itibaren en üst seviyeye getireceğim. Eleştirilere, yorumlaraa kulak asmam. En iyi şekilde kendimi göstereceğime inanıyorum" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...