İlyasova: Madalya alacak güçteyiz

A Milli Basketbol Takımı’mızın Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına İtalya'da dahil olan Ersan İlyasova, Polonya'da madalya hedeflediklerini söyledi. Kadronun çok iyi olduğuna dikkat çekerek "Şampiyonada iyi bir derece elde edeceğimizi düşünüyorum" diyen Ersan, Polonya'nın, eleme maçlarından çok daha zorlu geçeceğine de dikkat çekti.

Ntvspor 29.07.2009 - 11:13

A Milli Basketbol Takımı’nın iki NBA oyuncusundan biri olan Ersan İyasova, Bormio'da katıldığı Milli Takım kampında iddialı konuştu. Ersan, "İlk turdan lider çıkmamız halinde, madalya hedefimize daha da yaklaşırız" dedi.

Ersan İlyasova, “Bizim hedefimiz Avrupa Şampiyonası’nda madalya almak olacaktır. Bu nedenle de gruptan birinci çıkmamız gerekiyor. Bunu başarırsak çok önemli bir avantaj elde edeceğiz. Şampiyonanın ilk turunda iyi takımlarla karşılaşacağız. Ev sahibi Polonya, Bulgaristan ve Litvanya gerçekten de zorlu takımlar. Bu nedenle bizim ilk turda mutlaka liderliği düşünmemiz lazım. Kadro olarak yetenekli oyunculara sahibiz. Şampiyonada iyi bir derece elde edebileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

AY-yıldızlıların geçtiğimiz Eylül ayında elemelerde gösterdiği üstün performansı öven Ersan, Polonya'da kendilerini daha zorlu maçların beklediğinin altını çizdi. Ersan, “Biz geçtiğimiz yıl 6 maçın da tamamını kazanma başarısı gösterdik. Ancak şu gerçeği de görmeliyiz ki Avrupa Şampiyonası’nda daha zorlu maçlar oynayacağız. Bu nedenle disiplinli bir şekilde çalışmamız ve birbirimize kenetlenmemiz gerekli. Çok zorlu maçlar oynayacağız, yardımlaşmaya ihtiyacımız olacak” dedi.

Barcelona'da geçirdiği başarılı sezonun ardından yeniden NBA takımlarından Milwaukee Bucks'a transferini de değerlendiren İlyasova, Avrupa'da kendisini geliştirdiğini, Milwaukee'nin hedefleri için Amerika yolunu tuttuğunu ifade etti.

Milwaukee ile 3 yıllı sözleşme imzalayan Milli Basketbolcumuz, “Avrupa’ya hiçbir zaman hedef gözüyle bakmadım. Amacım her zaman için Avrupa’da kendimi geliştirmek ve daha iyi oyuncu olmamı sağlamaktı. Sonuçta belirli bir noktaya da geldim. Milwaukee Bucks ile ilişkilerim sağlamdı. Onlar bu yıl ligde play-off oynamayı hedefliyorlar. Umarım ben de onların bu amaçlarına yardımcı olurum.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...