İnanan kazanır

Fenerbahçe Acıbadem'de maçın ilk sayısından sonuncusuna kadar göze çarpan en onemli şey; inatçı ve istekli oyunlarıydı.

Ntvspor 10.12.2009 - 15:53

Aroma Bayanlar 1. Ligi’nde olduğu gibi Indesit Şampiyonlar Ligi’nde de yenilgisizliğini koruyan Fenerbahçe Acıbadem, Dinamo Moskova karşısındaki performansıyla Indesit Sampiyonlar Ligi’nde iddalı olduğunu bir kez daha vurgulamış oldu.

Fenerbahçe Acıbadem deplasmanda oynadığı müsabakada, geçen senenin Indesit Şampiyonlar Ligi ikincisi Dinamo Moskova’yı adeta sahadan sildi. İlk sette 22-18 geriye düşmelerine rağmen, sarı kanaryada Seda’nın etkili servisleri ile temsilcimiz seti kazanan olmayı bildi. 3 set süren maçta, ilk seti kazandıktan sonra kontrolü hiç bırakmayan sarı lacivertliler, maçtan 3-0’lık galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Fenerbahçe Acıbadem'de maçın ilk sayısından sonuncusuna kadar göze çarpan en onemli şey; inatçı ve istekli oyunlarıydı. İlk sette pasör pozisyonunda Belçikalı Dirickx ile başlayan Jan De Brandt birinci setin sonlarına dogru Naz’ı oyuna almasıyla maçın kaderini degiştirmiş oldu. Tabii her Türk gibi ben de milli takımımızın kilit isimlerinden biri olan genç yetenek Naz’ın iyi performansıyla kazanılan bu zafer adına iki kat sevindim.

Gioli ile karşılıklı oynayan Çiğdem ve Eda, İtalyan orta oyuncusunu adeta sahadan sildiler. Eda’nın maç boyunca Naz ile beraber göstermiş oldukları muhteşem uyum, Türk Milli Takımı’nın yetenekli orta oyuncusunun İtalyan star Gioli kadar etkili olabileceğini tüm izleyenlere gösterdi.

Fenerbahçe Acıbadem’de Osmokrovic ve Gamova’nın galibiyetteki payı tabii ki tartışılmazdı ama en önemlisi Türk voleybolcuların sergilediği muhteşem performanstı. Özellikle hiç çıkmayacak diyeceğim defansların oyuncularımızın üstün performansı ile bir şekilde Rus takımının sahasına geçip sonrasında da yaptığımız blok ya da hücumlarla bize sayı olarak geri dönmesi maçın kopma noktaları oldu.

Fenerbahçe Acıbadem önümüzdeki hafta Polonya temsilcisi Aluprof BIELSKO-BIALA’yı konuk edecek. Bu arada Fransa’da oynanan maçta uzun zamandır ilk defa izlediğim Arzu Göllü iyi oyunu ile dikkat çekti. Bazen Arzu’yu izlemeyi özlüyorum. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde daha fazla süre alır.

Lig, Türkiye Kupası heyecanı ile beraber Avrupa kupalarında mücadele eden takımlarımız da iyi voleybollarıyla dikkat çekmeye başladılar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...