İncedal dönemi bitti

TFF 2. Lig 4. Grup takımlarından Elazığspor'un teknik direktörü Yavuz İncedal, görevinden ayrıldı.

01.12.2009 - 15:56

İncedal dönemi bitti

Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Murat Turan ve teknik direktör Yavuz İncedal, Elazığspor tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Turan, yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak İncedal'a verdiği hizmetten dolayı teşekkür etti.

İncedal'ın göreve başladığı günden itibaren takımın şu an bulunduğu konumdan çok daha üst düzey yerlere gelmesi için yapılması gereken her şeyi yaptığını anlatan Turan, şunları söyledi:
"Burada gerek futbolcu arkadaşlarımızı, kimseleri suçlamak da doğru değil. Şartlar gereği bu takım lige böyle başladı. Hocamız her türlü fedakarlığı göstermesine rağmen sonuç bazında istemediğimiz sonuçlar aldık. İncedal, hakikaten Elazığ, Elazığspor Kulübü ile örtüşmüştü. Hocamla çok uzun yıllar çalışmayı hedefliyorduk. Ama en son kendi sahamızda aldığımız mağlubiyetten sonra dün önce futbol şubesiyle konuştuk, daha sonra başkanımızla konuştuk, daha sonra yönetim kurulumuzla konuştuk. Altını özellikle çiziyorum, karşılıklı olarak yolları ayırma zarureti doğduğunu hissettik. Biz Elazığspor Kulübü olarak İncedal ile karşılıklı olarak yollarımızı fes etme durumuna geldik, yollarımızı ayırma durumuna geldik."

İncedal ise görev yapmaya başladığı andan itibaren gösterilen teveccüh, ilgi ve alakanın kendisini fazlasıyla onurlandırdığını belirterek, teşekkür etti.

Elazığspor'un sezon başında çok şansız bir şekilde lige başladığını, çeşitli imkansızlıklar, ortamsızlıklar, sistemsizliklerin ister istemez ligin başlaması ile maçlara olumsuz yansıdığını ifade eden İncedal, "Burada ne mevcut yönetimin ne mevcut çalışan teknik heyetlerin ne de futbolcu arkadaşlarımın gerçekten herhangi bir kusurunun olduğunu düşünmüyorum. Müsabakalara 2 gün kala bir kamp dahi yapmadan, hazırlık müsabakası bile yapmadan lige girmek kolay bir iş değil" dedi.

Yaşanan olumsuzluklara karşı her zaman yönetim ile görüştüğünü, mevcut görünen kötü tabloyu nasıl yükseltebileceklerine dair kafa yorduklarını anlatan İncedal, şunları söyledi:
"Tabii bu bizim ayrılığımız hiçbir zaman ne kulüp tarafından ne de benim tarafımdan değil bu karşılıklı sevgiye, saygıya, karşılıklı uzun ve saatlerce konuşulan bir olaydan sonra karşılıklı anlayışla, sevgi ve saygıyla gelişen bir olay oldu. Bu da bana göre çok sevindirici bir olay. Dilerim her teknik adam eğer bir ayrılık yaşanacaksa böyle güzel, böyle samimi, böyle sevgi ve saygıya dayanan bir ortamda ayrılmaları."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...